Hosté nasadili vůbec poprvé do branky zámořskou posilu Jiřího Pateru a zachytal velmi dobře. Poprvé v sezoně dostali příležitost také Pavel, Plášil a Indrák, kterým konečně vypršela karanténa.

Lepší vstup do zápasu si Jihočeši snad ani nemohli přát. Už po jedenácti vteřinách totiž vedli, když z těžkého úhlu nachytal gólmana Košarišťana Holec. Po jedenácti minutách vedl Motor už o dva góly. Po bleskovém přečíslení našel Toman Indráka, jenž bombou z první zaznamenal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu.

Ve druhé třetině uštědřil Motor prvoligovému soupeři lekci z produktivity. Nejprve se přesně trefil kapitán Pýcha, čtvrtý gól přidal Beránek po milimetrovém pasu od Slováčka a na 0:5 zvyšoval parádní střelou do horního růžku Christov.

Jihočeši ale byli i za rozhodnutého stavu stále hladoví po gólech a už po třinácti vteřinách závěrečné části se na brankovišti prosadil důrazný Venkrbec. Až poté skóroval také kladenský Bláha. Sedmý gól Motoru přidal bekhendovým blafákem Plášil, poté dvěma góly korigoval domácí Urban, ale na konečných 3:8 upravil v přesilovce v poslední minutě svým druhým gólem Holec.

Branky a nahrávky: 43. O. Bláha (Kehar), 50. Urban (Hajný), 52. Urban (Račuk) – 1. Holec (Christov), 12. Indrák (Toman, Christov), 26. Pýcha (Indrák, Raška), 27. Beránek (Slováček, Karabáček), 38. Christov (Michnáč, Slováček), 41. Venkrbec (Vydarený), 49. Plášil (A. Raška), 60. Holec (Pýcha).
Vyloučení: 8:9 (navíc host. Beránek 5 + do konce), využití 1:1. Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček.
ČEZ Motor: Patera – Pavel, Vydarený, Plášil, Pýcha, Kachyňa, Slováček – Holec, Venkrbec, Christov – Toman, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Michnáč, Beránek – Indrák, Čížek, A. Raška. Trenéři Prospal a Totter.