Podává spolehlivé výkony a postupem času se stává velkou oporou svého týmu. Naposledy se blýskl v neděli proti Třinci (3:1), kdy byl jednoznačně mužem zápasu a pouhé necelé tři minuty ho dělily od druhé extraligové nuly v kariéře.

S Třincem jste odehráli povedený zápas. Souhlasíte?
Dobře jsme začali. Věděli jsme, že Třinec má výbornou ofenzivu, a pokud bychom zaspali byť jen nějakou část zápasu, tak by se nám to mohlo krutě nevyplatit. Tento záměr jsme splnili a za stavu 3:0 už jsme si utkání pohlídali. Myslím si, že jsme tři body brali zaslouženě.

Trenér Draisaitl se dost kriticky vyjádřil k vašemu pátečnímu výkonu proti Chomutovu. Byla v kabině mezi oběma zápasy nějaká větší bouřka?
To ani ne. Jenom jsme si řekli, že zvlášť tady doma musíme hrát celých šedesát minut. Nestačí hrát jenom určité úseky utkání. S tím jsme do zápasu šli a také jsme to plnili.

V dresu Třinci nastupuje nejlepší střelec celé extraligy Martin Růžička, který vám dal v úvodním vzájemném duelu na ledě soupeře tři góly. Připravoval jste se na něj nějak speciálně?
Na něj se moc připravovat nedá. Je to samozřejmě výborný střelec a dokáže to z každé šance trefit tak, aby to skončilo v brance. Vždycky, když byl na ledě, tak jsem o něm věděl a dával jsem si trochu větší pozor. Speciálně při přesilovce pět na tři jsem se snažil nevyjíždět tolik na obránce, protože jsem věděl, že budou nahrávat právě na Růžu. Jednou to takhle dostal, ale naštěstí jsem tam byl včas. Myslím, že se nám ho podařilo dobře uhlídat.

O svou druhou nulu v extralize jste přišel pouhé necelé tři minuty před koncem. Už jste na ni myslel?
Většinou, když na ni člověk myslí, tak tam nějaký takovýhle gól spadne. Samozřejmě to maličko mrzí, ale hlavní jsou tři body. Možná to bude znít jako klišé, ale musím to potvrdit. Tři body jsme chtěli, máme je, a jestli je k tomu ještě čisté konto, to už je druhořadá věc.

Dala se Hrabalova střela zblízka chytit?
Trefil to ze vzduchu a ještě mi Andrew Ference říkal, že ho kotouč zasáhl do kalhot. Bylo to asi dost těžko řešitelné. Spíše jsem se bál,  abychom pak nedostali ještě druhý gól a ze zápasu nebylo drama. Závěr jsme však zvládli dobře.

Zaregistrovali jste, že v průběhu třetí třetiny vyhrál český tým tenisový Davis Cup?
Slyšel jsem velký aplaus, ale nevěděl jsem, co to je. Až potom, když to komentátor zápasu zopakoval, jsem to zjistil. Snažil jsem se ale soustředit na zbytek zápasu, abychom tam nevyrobili nějakou zbytečnou hloupost.

Fanoušci z kotle nezřídka vyvolávají vaše jméno. Většinou jim stačíte zamávat. Řada gólmanů to nedělá s tím, že jsou plně soustředěni na hru. Vy s tím problém nemáte?
Už jsem několikrát říkal, že hokej hrajeme pro fanoušky. Pokud bude prázdná hala, tak to nebude nikoho bavit. Myslím si, že takováhle reakce je správná. Pokud fanoušci po celý zápas fandí, tak je to možnost, jak je alespoň trochu odměnit.

Vaše výkony jdou rychle nahoru. Hodně vám prospívá, že máte momentálně jistou pozici jedničky?
To prospívá každému, pokud ví, že i když se nějaký zápas nepodaří, tak bude chytat i nadále. To může potvrdit každý gólman. Ze začátku jsem se do toho potřeboval trochu dostat, ale v posledních zápasech už moje výkonnost odpovídá tomu, co bych chtěl předvádět.

Přemýšlíte také o tom, co bude, až se vrátí do hry Jakub Kovář?
Na to už jsem několikrát odpovídal. Na to vůbec nemyslím. Je to samozřejmě věc, která pravděpodobně nastane. Teď jsem prostě v bráně a chytám. Soustředím se na každý zápas a vůbec nepřemýšlím o tom, co bude třeba ve druhé polovině sezony a kde budu já. Teď žiji současností a hlavně potřebujeme uhrát ještě nějaké body, abychom se extraligovou tabulkou posunuli do klidnějších vod.