Hradci tak nadále ke stoprocentní jistotě postupu do osmifinále chybí jeden bod. Mohl by jej vybojovat už v sobotu v předposledním kole základní části, kdy se střetne s Kobrou Praha, ale na hřišti druhého celku tabulky to bude mít velice těžké.

Ve 49. vteřině se do obrovské příležitosti dostal hostující Ondřej Jasanský, avšak na výtečně chytajícího domácího gólmana Jana Čekala nevyzrál. Tato situace předznamenala další dění v zápase, v němž se Vajgar tlačil do útoku, byl častěji u puku, ale ztroskotával na brankáři Pelhřimova, jenž podal opravdu mimořádný výkon.

V první třetině se ještě vyznamenal při akcích a střelách Josefa Mazance, Tomáše Kohúta, Zdeňka Špergera. Na druhé straně se jindřichohradecký brankář Hynek Kůdela také nenudil, ale ošemetností před ním tolik nebylo.

V prostředním dějství se obrázek hry změnil a aktivitu přebrali Lední Medvědi. Nejprve Kůdela vyřešil šanci Filipa Kasalého, pak ránu Marka Hadravy a také dorážku Filipa Beneše. O chvíli později se ten samý hráč dostal k dorážce střely Martina Hadravy, při níž už byl brankář hostů bezmocný. Vstřelený gól Pelhřimov ještě více nabudil a po dalších 113 vteřinách už měl dvoubrankový náskok, když byl před Kůdelovou klecí zase dříve u kotouče domácí hráč. Autorem trefy byl označen Tomáš Mečiar. V druhé třetině hosté nehráli dobře, šance si dokázali vypracovat pouze v přesilovkách, gólové vyjádření však chybělo.

Vajgaru nevyšel ani vstup do třetí dvacetiminutovky, kdy Kůdela nejprve se štěstím zlikvidoval možnost Martina Hadravy, avšak chvíli poté už kotouč za jeho záda dostal F. Kasalý. Teprve hodně nepříznivý stav hosty probudil k životu. Nejprve Patrik Novák napálil kotouč do horní tyčky, pak se znovu ve velké příležitosti ocitl Jasanský, až se konečně ujal důraz Josefa Mazance v přesilovce – 1:3.

Po necelých třech minutách bylo odčarováno Čekalovo kouzlo podruhé. Po téměř totožné akci, jen nikoliv v početní výhodě, uspěl z brankoviště Šperger – 2:3. Do třetí sirény chybělo přes deset minut, dost času na vyrovnání. To měl na holi v 56. min. Luboš Voříšek, ale z nenadálé možnosti byl tak překvapen, že šanci zahodil.

V úplném závěru domácí celek zmatkoval a hrál nedisciplinovaně. Šestapadesát vteřin před koncem musel za katr Mečiar. Vajgar odvolal Kůdelu a začala power-play šesti proti čtyřem. Následně šel ven Adam Šidák, což značilo přesilovku šest na tři! Trvala 22 vteřin, v nichž Čekal zářil. Hrdinu duelu v poslední vteřině bombou neprostřelil ani Robert Procházka.

PELHŘIMOV – J. HRADEC 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Beneš (Martin Hadrava), 29. Mečiar (Třetina, Kopic), 43. F. Kasalý (D. Kasalý) – 47. Mazanec (Šperger, Voříšek), 50. Šperger (Voříšek, Mazanec).
Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Musil. Diváci: 300.
Vyloučení: 5:0. Využití: 0:1.
Vajgar: Kůdela – Tržil, Procházka, Zich, Dvořák, Kadlec, Šanda – Mazanec, Jasanský, Voříšek – Bárta, Šperger, Novák – Kohút, Milotinský, Šesták.

Autor: Roman Pišný