Hokejisté jindřichohradeckého Vajgaru v dramatické koncovce porazili Klatovy 4:3

V boji o uchování druholigové příslušnosti přituhuje. Poslední Kutná Hora si přivezla bod z Jablonce za remízu 4:4. Vajgar je teď v tabulce o dva před ní – nasbíral jich celkem 23. Ještě zajímavější je, že ve hře o černého Petra získaly oba kluby třetího do party – Benešov, který nastřádal sedmadvacet bodů. Zbytek nadstavbové šásti druhé hokejové ligy tedy slibuje drama. Jindřichohradecký klub se již zítra vypraví na led druhého Klášterce nad Ohří.

Drama až do konce

Do utkání s Klatovy vstoupil Vajgar velmi dobře a od úvodních minut si vytvořil nejen převahu, ale i šance. Pohříchu zůstaly bez patřičného efektu, a tak radost do ochozů poslal až v 15. minutě Dolina. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, kdy se mezi kruhy opřel do kotouče novic v obraně Klíma a klatovskému gólmanovi Štalmachovi nedal šanci.
Po přestávce Vajgar znovu potvrdil, že druhé třetiny mu v této sezoně prostě nejdou. Během jediné minuty ztratil svůj náskok a mohl být rád, že nepykal ještě víc. Vedení domácím barvám sice vrátil ve 37. minutě Freiberg, ovšem Klatovští stačili klasickým „šatnářem“ 32 vteřin před druhou sirénou opět srovnat.
Poslední třetina přinesla několik šancí na obou stranách a nakonec i velkou radost do domácích řad, když se podruhé v utkání trefil jeho hrdina Freiberg.
Nadstavbová část druhé ligy pokračuje již zítra. Jindřichohradecké hokejisty čeká utkání na půdě favorizovaného Klášterce nad Ohří. Jakýkoliv bodový import by byl velkým úspěchem, zvlášť když Kutná Hora, největší konkurent v boji o záchranu, zajíždí na stadion Řisut, čtvrtého vcelku skupiny Západ.

Vajgar: Kubeš – Klíma, Cikán, Štěrba, Chmel, Všetečka, Vachulka – Šťastný, J. Cmunt, Ton – Dolina, Dvořák, Mazanec – Michal Ištvánik, Mikš, Freiberg.

Zdeněk Prager