Co vám blesklo hlavou, když jste v prvním duelu inkasoval krátce po začátku druhé třetiny gól na 0:3?
Už ani nevím, co mi v tom momentu běželo hlavou. Ale mělo se to stát, tak se to stalo. Trenéři se rozhodli, že tým potřebuje nějaký impulz, tak tam místo mě dali Gábiče (David Gába – pozn. red.). Musím říct, že to vyšlo na jedničku. Zápas jsme otočili a jak už se říkalo, pro náš tým byla taková výhra obrovským dopingem. První zápas jsem hodil za hlavu a ten druhý už byl takový, jaký byl.

Dalo se něco dělat s některým ze tří inkasovaných gólů, které jste v neděli dostal?
S každým gólem se dá něco dělat a dá se chytit. Na tento duel jsem ale zapomněl. V play off to jde rychle za sebou. Kdybych se měl vrtat v předcházejících zápasech, tak by mě to akorát zbytečně rozhodilo. Je třeba se soustředit na další utkání.

Když se přesto ještě k prvnímu utkání vrátíte. Šel byste z branky po třetím gólu sám, nebo to bylo až na pokyn ze střídačky?
Viděl jsem, že se Gábič začal chystat, takže jsem se sbalil a šel jsem z branky.

Zbytek zápasu jste proseděl na kraji střídačky s maskou na hlavě. Prožíval jste velké zklamání?
Trošku mě to mrzelo. Byl to můj první zápas v play off. Leželo mi to v hlavě. Ale bylo super, jak kluci utkání otočili. Dobře to dopadlo.

V minulé sezoně jste jednou naskočil rovnou do samostatných nájezdů. Nebyla třeba tentokrát tato varianta také ve hře?
O tom jsme se před prodloužením vůbec nebavili. Kdyby mě trenéři na nájezdy zase vrátili do hry, tak bych nebyl nějak nervózní. Nájezdy jsou zase o něčem jiném. Ale nedošlo k tomu. Uvidíme, co bude v Přerově.

Bylo jasné, že půjdete do druhého utkání od začátku do branky?
Hned po prvním utkání jsme se bavili s trenéry o tom, že budu chytat i druhý zápas. Ať se dám dohromady. Kluci mi pomohli, což bylo super.

Bylo hodně nepříjemné, když jste ve druhém utkání dostal zase rychlý gól, přestože jste proti němu jen těžko mohl zakročit?
Žádný gólman nechce dostávat góly. Podařilo se mi udržet koncentraci a všichni jsme byli opatrnější. Hráli jsme to, co máme. Vyhráli jsme, je to za námi a teď nás čekají dva zápasy v Přerově.

Druhý zápas vypadal ve hře dozadu ze strany vašich spoluhráčů zodpovědnější. Souhlasíte?
První zápas možná ovlivnila dlouhá pauza, kterou jsme před ním měli. Opravdu dlouho jsme předtím nehráli. Ve druhém duelu jsme od začátku plnili pokyny trenérů. Bylo to dobré utkání.

Jak se vám chytá proti Přerovu, který je vyhlášený svou důraznou hrou často až za hranicí pravidel?
Trošku mi to připomíná Kanadu. Tam se hrálo na menším hřišti a bylo to ještě ve větší razanci. Pro mě jsou zápasy o to zábavnější. Je to hokej. V něm to takhle chodí a všechno tohle k němu patří.

Nebyl tam přesto nějaký zákrok, který třeba bolel více než je zdrávo?
Něco tam asi bylo, ale v rámci hry to člověk ani nevnímá. Hlavně jsem si užíval skvělou atmosféru.

Budou duely v Přerově o hodně jiné než vaše domácí v Budvar aréně?
Určitě. Přerovští fanoušci nás asi nemají moc rádi. Minule mě tam dvakrát polili pivem. Musíme se připravit i na tohle. Věřím, že to budou také výborné zápasy. Fanoušci jsou tam sice trochu jiní než ti naši, ale atmosféru dokáží vytvořit také pořádně bouřlivou. Jedeme tam přesto s jasným cílem vyhrát.

Bude velká výhoda, že v Přerově budete nastupovat za stavu 2:0 a pod tlakem tak bude soupeř?
Nevím, jak velký tlak na ně bude. Přerov je houževnatý tým, který se do play off nedostal náhodou. Hraje hodně agresivně. Nemyslím si, že bude naše vedení 2:0 velká výhoda. Musíme jít zápas od zápasu a nekoukat na to, jaký je stav v sérii. Dokud neuhrajeme čtvrtý postupový bod, tak pořád není hotovo a je třeba jít neustále po malých krůčcích dál.