Jihočešky si chtěly spravit chuť po vysoké porážce v Bohumíně, ale začátek se jim nepovedl a po třech minutách prohrávaly 0:3. Postupně se však vzchopily, zlikvidovaly manko a po přetahované o každý gól předvedly povedenou pasáž, po níž vedly 14:9. Závěr poločasu však patřil soupeřkám, které dokázaly vyrovnat na 15:15

„Čekal nás těžký zápas, a nejen proto, že s Kunovicemi se snadno nevyhrává, hrají tvrdě, mají dobré spojky, které neomylně trefují branku, ale hlavně kvůli tomu, že jsme toho již hodně pokazili. Moc se nám na jaře nedaří a potřebovali jsme získat body, abychom se udrželi na předních příčkách. Úvod nám opět vůbec nevyšel, začali jsme nervózně, ztratili jsme hned v prvních útocích několik balonů a Kunovice nám odskočily. Náskok soupeřek jsme postupně vyrovnali, ale chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do klidu a začalo se nám dařit. Velmi dobře jsme odehráli úsek mezi 15. až 25. minutou, kdy jsme se dostali do vedení o pět branek. Posledních pět minut první půle jsme ale neuvěřitelně pokazili. Prohráli jsme vlastní přesilovku 0:3 a Kunovice do poločasu skóre srovnaly,“ konstatovala jindřichohradecká trenérka Iva Jonová.

Jindřichohradečtí basketbalisté porazili Svitavy v obou utkáních nadstavbové části. Doma 101:97 a v hale soupeře 88:77
GBA Lions uspěli ve Svitavách a ve čtvrtfinále play off narazí na Pardubice

Druhá půle začala trefou Kunovic a dvěma neproměněnými sedmimetrovými hody domácího týmu, což tak trochu předznamenalo, že se brankové hody čekat zřejmě nedají. Oba týmy se prostřídaly v těsném vedení a schylovalo se k dramatické koncovce. Dvě a půl minuty před koncem Tvrdoňová poslala Kunovice do vedení 24:23, ale za třicet vteřin vyrovnala Březinová. Následný útok soupeřek Jihočešky zastavily, samy přešly do ofenzivy a hrdinkou se stala Plucarová, jež v čase 59:57 zajistila domácímu týmu vydřené vítězství.

„Po změně stran to byl boj od začátku až do konce. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nedostali jsme se do vedení více než o dvě branky, a to vždy jen na chvilku. Nedařilo se nám střelecky a dělali jsme opět zbytečně moc chyb. Kunovice měly většinu času ve druhé půli navrch, my spíše dotahovali. Závěr utkání byl velmi dramatický. Poslední útoky soupeřek jsme naštěstí dokázali ubránit a tři vteřiny před koncem dala Týna Plucarová a dala vítězný gól. Díky bojovnosti a výkonům brankářky Katky Reisnerové jsme získali dva body, a to je nejdůležitější,“ prohlásila koučka.

Hradecký tým tak udržel třetí místo v tabulce a v dalším kole zajíždí v sobotu 23. března do Velkého Meziříčí (13), které je poslední.

Házená Jindřichův Hradec – SHK Kunovice 25:24 (15:15)
Nejvíce branek: K. Coufalová 5, Hauserová 4, Březinová 4, A. Jonová 3, Zahradníková 3 – Tvrdoňová 7, Trachtulcová 7, Popelková 3. Sedmimetrové hody: 5/3:4/3. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Kräuter, Ulrychová. Diváci: 280.

Další výsledky 18. kola
Most B – Cheb 30:16, Havlíčkův Brod – Otrokovice 21:26, Velké Meziříčí – Bohumín 20:23, Bohunice – Olomouc 28:22, Vršovice – Hostivice 29:23.