Hokejisté prohráli v Klášterci vysoko 3:8 a před play off se potýkají s poklesem výkonnosti.


Vajgar totiž i souhrou dalších výsledků vypadl z elitní osmičky (9. místo), což by nyní znamenalo, že vyřazovací boje zahájí na ledě zatím neznámého protivníka. Pokles formy v nejméně vhodnou dobu je tak více než zřejmý.

„Hráči mě svým přístupem zklamali a měli by si sáhnout do svědomí. Výsledek sice dění na hrací ploše neodpovídá, nicméně obranná fáze byla mizerná,“ nebere si servítky výkonný ředitel klubu František Dvořák.
O špatné koncentraci svědčí i fakt, že Vajgar ve dvou případech inkasoval vzápětí po vstřelení gólu, podruhé dokonce hned dvakrát, a z vedení 3:1 nezbylo rázem nic.

Jindřichohradecký celek navíc už při rozbruslení přišel o svého nejlepšího hráče Aleše Skokana, který si poranil třísla, a v současnosti je těžké odhadnout, jak dlouho bude nuceně absentovat.

Do konce základní části zbývá odehrát už jen tři kola. Zítra Vajgar hostí Kolín (17. místo), v sobotu cestuje do Mělníka (14.) a příští středu končí na domácím ledě s Nymburkem (15.).

„Pokud chceme play off zahajovat doma a posunout se tabulkou výš, je bezpodmínečně nutné vyhrát všechna zbývající utkání. Doufám, že si všichni uvědomili, že už jde do tuhého,“ podotkl Dvořák.

JAK VAJGAR NASTOUPIL:
Kubeš (37. Melišík) – Lang, Bláha (41. Všetečka), Vejvar, Chmel, Klíma, Fiedler – Šťastný, Cmunt, Dolina – Mäkelä, Kurikka, Zykin – Šulčík, Dvořák, Mazanec.