Hokejisté v krajské lize v sobotu na jindřichohradeckém ledě přivítají David servis ČB.

Tým z Jindřichohradecka je momentálně s 15 body na desáté příčce tabulky, svou pozici však může vylepšit v nadcházejícím duelu proti českobudějovickému David servisu, který na sedmém místě získal jen o dva body víc.

V hlubocké Kuki aréně neodehrála Velká Radouň špatný zápas, ale domácí Rytíři prokázali přece jen více důrazu v koncovce a navíc měli ve svém středu střelecky disponovaného Vondřicha, jenž zaznamenal hattrick.

„Nám naopak chyběli oba nejlepší střelci. Sedlačík je zraněný a Schmidta si stáhl pro duel v Kutné Hoře mateřský Vajgar. Nastoupit nemohli ani Beránek s Dominem a v průběhu střetnutí jsme přišli o zraněného Fiedlera. Ale i tak jsme se soupeřem dokázali držet krok,“ poznamenal trenér Velké Radouně Ivo Hauser.

Zlomovým momentem kvalitního střetnutí se stal závěr druhé třetiny.

„Za stavu 3:2 pro domácí jsme čtyři vteřiny před koncem třetiny inkasovali gól do šatny, což nás hodně srazilo a v poslední části už jsme síly na zvrat nenašli. Je to škoda, byl to soupeř k překonání a my navíc nehráli špatně,“ podotkl.

O to víc se jeho tým bude muset snažit získat tři body v sobotním zápase, v němž na jindřichohradeckém zimním stadionu přivítá David servis (17 hodin).

„Jak už jsem říkal, tabulka je tak našlapaná, že teď je pro nás až do konce základní části každý zápas klíčový. A souboj proti David servisu o to víc, neboť na něj ztrácíme jen dva body. Na domácím ledě je povinností hrát na vítězství. Navíc bychom potřebovali udělat aspoň dvě výhry za sebou, což se nám v letošní sezoně, bohužel, zatím povedlo pouze jednou,“ tvrdí Hauser.

Fakta z krajské ligy

Hluboká - Velká Radouň 5:3 ( 2:1, 2:1, 1:1)

Branky:
Průša (Jedlinski), Jedlinski (Průša), Hlaváček (Navrátil).
Vyloučení: 8:7.
Využití: 0:2.
V. Radouň: Melišík – Koláček , Maryška, Pospíchal, Lapka , Křivánek, Fiedler – Kalvas, Jedlinski, Kolář, Picka, Navrátil, Průša, Gurka, Hlaváček.