Přitom začátek utkání pozdější mizérii ani zdaleka nevěstil. Hned ve 3. minutě si Procházka narazil kotouč s Kocarem a střelou pod víko poslal svůj tým do vedení. V dalším průběhu se však třikrát v řadě prosadil soupeř, jehož sestava vykazuje nejnižší věkový průměr v celé skupině Střed. Ve 44. minutě sice Mařík snížil, když šikovně tečoval ránu Voříška, ale to bylo z domácí strany vše. V závěru Hradec ve snaze vyrovnat sáhl ke hře bez brankáře, ale po chybě na modré se břeclavští hokejisté zmocnili puku a v 59. minutě pečetili své zasloužené vítězství.

Kromě matného výkonu domácích byl největší rozdíl v proměňování přesilových her. Zatímco Břeclav z pěti možností dvakrát skórovala, Vajgar nevyužil ani jednu z osmi, přičemž dvakrát hrál dokonce pět ku třem.

„Mysleli jsme si, že po dvou vyhraných zápasech to přijde samo. Nasazení nebylo na takové úrovni, jak jsme si představovali a naše hra měla slabiny. Dělali jsme chyby, které jindy neděláme. Dnes jednoznačně rozhodly přesilovky. Je to škoda, protože jsme se na soupeře mohli dotáhnout bodově a žít dál, ale takhle jsme se vrátili na začátek našeho snažení. Mrzí mě to, neboť hostující tým byl hratelný," podotkl rozmrzele trenér Vajgaru Ladislav Kolda.

Ještě o poznání rozladěnější byl po utkání výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „S takovým výkonem se ze spodku tabulky nemůžeme pohnout. To si musí mužstvo uvědomit. Nenastane-li okamžitý radikální obrat, bude pro nás účast ve vyřazovacích bojích z oblasti sci-fi. Neustálé výmluvy hráčů na to, že chodí do práce a tím mají ztížené tréninkové možnosti, neobstojí, protože většina našich soupeřů je ve stejné situaci. Dnes večer na tréninku budu mít s hokejisty pohovor a uvidíme, jak na to zareagují," uvedl včera František Dvořák.

Šéf klubu zmínil ještě jednu nepříjemnost, která se přihodila těsně po zápase. „Trojice rozhodčích z Prahy sice nepředvedla zrovna oslnivý způsob řízení, ale pokud to chtějí příznivci našeho klubu řešit tak, že je při odchodu do šatny budou polévat, ničemu tím nepomohou. Naopak nám pokutami za tyto prohřešky ještě víc uškodí," tvrdí Dvořák.

Tento týden jindřichohradecké hokejisty čekají dvě utkání s rivaly ze sousedního kraje Vysočina. Ve středu se Vajgar představí na horkém pelhřimovském ledě (18 hodin) a v sobotu na svém stadionu přivítá Žďár nad Sázavou (18). „Nezbývá nám nic jiného, než se pokusit v obou duelech bodovat," dodal.

J. HRADEC – BŘECLAV 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 3. Procházka (Kocar, Kupec), 47. Mařík (Voříšek) – 7. Jurča (Šaur, Kurial), 21. Jurča (O. Bartoš, Šaur), 44. Dufek (Zábranský, M. Bartoš), 59. Popolanský (M. Bartoš, Beneš).
Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček. Diváci: 410.
Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2.
Poměr střel: 30:28 .
Vajgar: Kubeš – Procházka, Popelka, Tržil, Tupý, Maryška, Hastrman – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Mařík, Skokan – Mazanec, Záhora, Sekera.
Další výsledky 20. kola:
Kolín – Nymburk 5:1, Žďár nad Sázavou – Chotěboř 6:3, Technika Brno – Hodonín 3:2 SN, Moravské Budějovice – Pelhřimov 4:3 SN.