Do domácí branky se postavil Gába a záda mu kryl navrátilec z Havířova Bláha. Kváča tentokrát dostal volno. V obraně chyběl zraněný kapitán Kutlák, z útočníků nehráli Květoň, Heřman a Dostálek. S kapitánským céčkem nastoupil Pajič.

Až na trochu ospalý vstup do zápasu domácí celek v pohodě potvrzoval roli vysokého favorita. Jako první se ve 12. min. dorážkou vlastní střely prosadil Nejezchleb a zaznamenal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu. O jednatřicet vteřin později pohotově vypálil Mikyska a bylo to už 2:0.

Poté o sobě dali vědět také hosté. Wágner přesnou střelou o tyč nedal Gábovi šanci zasáhnout. Jenže Motor měl navrch a svůj tlak korunoval přesilovkovou brankou F. Nováka.

„Je vidět, že kluci chtějí napravit poslední výsledek z Prostějov. Jsou jasně lepší, měli spoustu šancí a výsledek tomu také odpovídá,“ glosoval úvodní třetinu útočník Vlastimil Dostálek, jenž ukončil svou výpomoc extraligové Jihlavě a zapojil se zpět v Motoru. „Doufám, že budou góly padat i dál,“ dodal.

Jenže nepadaly. Domácí sundali nohu z plynu a vyniknout tak mohl i gólman Gába, jenž si doslova vychutnal tutovku Chrpy. Až v polovině zápasu ujel Rob a s přehledem zvýšil na 4:1. Ale byl to jediný zásah do černého ve druhé třetině. Jinak se hrál spíše vlažnější hokej bez většího napětí.

„Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala. Kluci ale mají pořád navrch a vytvářejí si šance. Hrají však až moc na krásu a góly tak nepřibývají. Nějaké ale ještě určitě přidáme,“ konstatoval po druhé třetině Dostálek.

Ve třetí třetině se podruhé v utkání trefil v přesilovce sváteční střelec F. Novák a zaznamenal svůj druhý gól v utkání i v sezoně, když jeho nenápadná střela přistála v horním růžku Pavlátovy klece.

Fillman poté ještě nastřelil tyč branky Trhačů, novopečený kapitán Pajič přidal šestý gól, Mikyska se trefil ukázkovým bekhendem přesně pod horní tyč a v poslední minutě definitivně uzavřel účet poklidného zápasu přesilovkovým gólem Nejezchleb – 8:1.

Branky a nahrávky: 12. Nejezchleb (Vampola), 12. Mikyska (Jonák, Vráblík), 16. F. Novák (Vampola, M. Novák), 30. L. Rob ml. (Fillman), 46. F. Novák (Mikyska, Nejezchleb), 55. Pajič (Vráblík), 57. Mikyska (L. Rob ml.), 60. Nejezchleb (Vampola) – 13. Wágner (Havlíček). Vyloučení: 5:8, využití: 3:0. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Štětina. Diváci: 4823.
ČEZ Motor: Gába – Kučný, F. Novák, Fillman, Vráblík, Čáp, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, Vampola, Vlček – Mikyska, L. Rob ml., Jonák – Bárta, Galamboš, M. Novák. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.

Hlasy trenérů - Luboš Rob starší (Motor): "Čekalo se od nás povinné vítězství. Zápas to ale nebyl úplně pohledný. Góly nepadaly po zrovna vypracovaných akcích. Kadaň odehrála slušné utkání. Za vítězství 8:1 jsme ale samozřejmě rádi. O půlnoci končí přestupní termín, ale nic nového už nechystáme."

Miroslav Buchal (Kadaň): "Ze začátku utkání z naší strany vypadalo slušně. Budějovice jsou ale soupeř, kterému nemůžeme konkurovat. Hrajeme s juniory a stavíme tým pro příští sezonu. Domácí nám dali lekci v přesilovkách. Proti takovým soupeřům, jako je Motor, skutečně nemáme šanci uspět."