Jindřichohradecký tým zásluhou volného losu a vyloučení Milevska ze soutěže dvě kola absentoval, zatímco jeho rival zvládl domácí duel s Nymburkem (2:0) i přestřelku v Pelhřimově. Tam lídr tabulky prohrával již 0:4, ale nevídaným způsobem dokázal střetnutí otočit a nakonec se radoval z vítězství 5:4.

Vajgar ovšem k dnešnímu duelu nepojede s poraženeckou náladou. „Přestože je soupeř na prvním místě a hraje doma, naše poslední výsledky nás opravňují k tomu, že můžeme nastoupit s otevřeným hledím. Derby navíc nemívá vyloženého favorita,“ tvrdí výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Rozhodne momentální dispozice, možná individuální chyby. Ale věřím, že nás Písek pod nějaký soustavný tlak nedostane. Domnívám se, že půjde o vyrovnanou partii.“

Co se týče jindřichohradeckého kádru, je jasné, že nenastoupí gólmanská jednička Kubeš, který si v posledním duelu v Pelhřimově obnovil svalové zranění a zřejmě jej čeká dlouhodobější pauza. Jeho post by měl zaujmout českobudějovický junior Hnízdil, jemuž bude krýt záda Melišík.

Výraznou posilu však Vajgar hlásí do zadních řad. Je jí starý známý z loňského působení na jihu Čech, ruský obránce Vasilij Vinogradov.
„Extraligová Sparta, kam v uplynulé sezoně přestoupil, nám jej zatím zapůjčila na hostování do konce ledna, aby se rozehrál,“ vysvětlil.
Připomeňme, že v prvním letošním vzájemném souboji vyhrál Písek doma 7:4, ve druhém pak byl úspěšnější Vajgar, který ve své aréně zvítězil 5:3.