V tabulce předposlední jindřichohradecké mužstvo má rozhodně co napravovat, neboť má za sebou sérii tří krutých porážek s Hodonínem (3:7), Kolínem (0:7) a Nymburkem (0:7).

„Vysokoškolákům patří aktuálně třetí příčka a jedná se o jeden z nejkvalitnějších celků v soutěži. V naší situaci se však na to, s kým hrajeme, nemůžeme ohlížet, neboť už nutně potřebujeme bodovat a pokusit se tým, který má hodně nahlodanou psychiku, restartovat," konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Nadcházející tři zápasy totiž hodně napoví o tom, zda mohou Jihočeši ještě reálně pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích. Po Brnu Vajgar cestuje na stadion poslední Chotěboře a pak doma přivítají v zahajovacím střetnutí poslední čtvrtiny základní části souseda v tabulce a nováčka II. ligy z Moravských Budějovic.

„Kdyby se nám podařilo ve všech utkáních uspět, vrátili bychom se do hry o play off," je přesvědčený funkcionář.

Ten má za sebou společně s trenérem Koldou a některými hráči schůzku s fanoušky, na které jim vysvětlovali současnou svízelnou situaci.
„Dvě hodiny se hovořilo o nejrůznějších záležitostech. Hráči příznivcům slíbili, že udělají všechno proto, aby měli v co nejkratší době z výsledků Vajgaru opět radost," uvedl Dvořák.