Velká Radouň utrpěla debakl 2:8 v Českém Krumlově a narazí na David servis

Přitom stačilo málo – získat v posledním zápase základní části aspoň jeden bod na ledě Českého Krumlova – a rázem mohlo být všechno jinak. Ve hře totiž bylo druhé i třetí místo. Ale nepovedlo se. Naopak, hokejisté utrpěli těžký debakl 2:8.
Bez zájmu?
„Co k tomu dodat? Paradoxně nám zřejmě ublížilo, že jsme se hned při prvním střídání ujali vedení. Mužstvo podlehlo klamu, že vše půjde samo a bohužel tvrdě narazilo. Přestali jsme respektovat pokyny trenérů, hráli chaoticky a dělali příšerné chyby v obraně. Vrcholem všeho bylo, že jsme třikrát inkasovali při vlastní přesilovce,“ poznamenal hrající sportovní manažer Velké Radouně Zdeněk Jedlinski.
Hostující manšaft navíc nepůsobil příliš bojovným dojmem, což ve třetí části hry vyústilo i ve zredukování sestavy na dvě pětky.
„Takový Gurka s Martínkem se mohli přetrhnout i za krajně nepříznivého stavu, ovšem byli i ti, kteří to prostě zabalili. Proto někteří v poslední části seděli,“ vysvětlil.

Opatření

Hned v pondělí se proto uskutečnila schůzka nejužšího vedení klubu včetně trenérů a hledalo se řešení, jak sestupný trend v nejméně vhodnou dobu zastavit. Play off totiž začíná už tento pátek.
„Určitě nastanou přesuny v sestavě, to je jisté. Hráči dostali před vyvrcholením sezony od vedení jasný signál, že nyní musejí odevzdat maximum. Kdo to nebude respektovat, nemá v sestavě co dělat,“ tlumočil varování klubového vedení Jedlinski.

Nejtěžší soupeř

Soupeřem v prvním kole play off tedy budou hokejisté David servisu, tedy tým, který si Radouňští přáli nejméně.
„Nedá se nic dělat. V základní části jsme s nimi dvakrát neuspěli a v živé paměti máme především porážku 0:6 na domácím ledě. Ale na druhou stranu, soupeř v posledních třech duelech také nikterak neoslnil a podle našich informací má na marodce některé klíčové hráče. My se však musíme soustředit především na sebe a postarat se o to, abychom ve čtvrtfinále krajského přeboru nebyli pouze do počtu,“ je si vědom manažer.

Doma v neděli

Tomu hokejisté podřídili i předzápasovou přípravu, v níž se zaměří zejména na taktické prvky a hru při přesilovkách a v oslabení.
„Musíme se vrátit k poctivé práci směrem dozadu, která nás ještě před nedávnem zdobila. Prioritou bude obrana středního pásma a trpělivé zachycování soupeřových útočných akcí. Když tohle dodržíme a budeme skutečně příkladně bojovat, nejsme bez nadějí na úspěch,“ věří Jedlinski.
Úvodní utkání série, která se hraje na dvě vítězství, odehrají hokejisté Velké Radouně tento pátek v Českých Budějovicích (18.15 hodin).
Druhý zápas na jindřichohradeckém zimním stadionu se uskuteční v neděli 24. února od 18 hodin, případný třetí a rozhodující duel bude na programu příští středu v jihočeské metropoli.

Český Krumlov – Velká Radouň 8:2 (5:1, 0:0, 3:1)


Branky: Jedlinski (Gurka), Gurka (Beránek, Koláček).
V. Radouň: Horal – Blažek, Koláček, Lapka, Kolář, Beran – Gurka, Jedlinski, Kinter – Martínek, Hauser, Křivánek – Kalvas, Beránek, Průša.

 

Zdeněk Prager