Tři body ze zápasu s Kadaní byly tvrdě vybojované. Souhlasíte?
Byl to jeden z letošních nejtěžších zápasů. Kadaň hrála opravdu dobře. Nějaké šance jsme měli a mohli jsme si vytvořit i větší náskok. Problém byl ale v tom, že pokaždé, když jsme soupeři odskočili o dva góly, tak jsme hned rychle inkasovali. Byla to škoda, protože zápas by byl hned jednodušší, kdybychom vedli o dva góly.

První třetinu jste vyhráli 1:0, ale dění na ledě tento stav plně neodpovídal.
Přesně tak. Bylo to naprosto vyrovnané. Za vedení 1:0 jsme mohli být opravdu rádi. Soupeř hrál skutečně hodně dobře. Šel po nás a nikde na nás nečekal. Chvilku nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. Zatím na nás všichni soupeři čekali ve středním pásmu, ale Kadaň na nás vlítla a nečekala na nic.

Oproti předcházejícím domácím zápasům se zdálo, že utkání z vaší strany nemohlo nabrat tempo. Měl jste podobný pocit?
Je to pravda. Neměli jsme tolik střel, takže jsme ani diváky nedostali do takového varu, jak bývá obvyklé. Kdybychom si více vytvářeli šance, tak by to bylo jiné.

Přežil jste zužování na tři útoky po druhé třetině a zůstal jste ve hře jako jediný ze čtvrté formace. Potěšilo to?
Strašně mě to potěšilo. Vypadalo to, že ve hře zůstanu buď já, nebo Adam Přibyl. Byl jsem rád, že jsem zůstal, protože jsem se vlastně letos poprvé posunul do třetího útoku. Byl jsem za to fakt rád. Ve třetí třetině to z mé strany nebylo úplně nejlepší, ale zvládli jsme to. Třetí třetina byla skutečně těžká, naštěstí jsme to ubojovali.

Samozřejmě těžko můžete hodnotit svůj výkon, ale působil jste především v prvních dvou třetinách dojmem, že hrajete ve velké pohodě.
Musím přiznat, že se mi letos hraje opravdu dobře. Věřím si víc než loni. Mám z toho dobrý pocit.

V sobotu vás čeká cesta do Šumperka, který patří do spodní poloviny tabulky. Je tam přesto horká půda?
Do Šumperka samozřejmě jedeme vyhrát a nepřipouštíme si nic jiného. Čeká nás ale daleká cesta a nepříjemný soupeř. Není tam zrovna útulný stadion a půjdou po nás diváci. Občas tomu podlehnou i rozhodčí, takže nás rozhodně nečeká nic lehkého. Ale je to na nás a rozhodně tam jedeme vyhrát. Pokud budeme produkovat náš hokej, tak bychom měli uspět.