Radouň si finále nezahraje

Vimperk – Hokejisté Velké Radouně ukončili letošní působení v krajské lize těsně před branami finále. V rozhodujícím utkání semifinálové série play off totiž prohráli ve Vimperku 5:6 po samostatných nájezdech. Vítězové se střetnou o Penta Cup s Veselím nad Lužnicí.

3.3.2011

Útočník Velké Radouně Petr Navrátil rozhodující zápas na vimperském ledě nedokončil, protože si odnesl trest ve hře.Foto: Jan Votava

Také třetí vzájemný souboj těchto soupeřů přinesl nesmlouvavý boj a vyrovnaný průběh. Domácí začali lépe a brzy vedli 2:0, radouňský celek navíc už v průběhu úvodní třetiny přišel o tři distancované hráče, které za verbální projevy směrem k arbitrům poslal svlékat z výstroje velice nepřesný sudí Mertl.

„Nutno dodat, že rozhodčí pískal špatně na obě strany a ze zápasu tak zbytečně udělal bramboračku,“ podotkl trenér Radouně Ivo Hauser.

Družinka dvanácti statečných se však ve druhé části obdivuhodně semkla a třemi zásahy během devíti minut otočila stav. Domácí ještě před přestávkou vyrovnali a začínalo se tak znovu.

„Skóre se po celý zápas přelévalo jako na houpačce. Ve třetí třetině nám nejprve zajistil vedení Schmidt, ale Vimperk vyrovnal a vzápětí kuriózním gólem, kdy kotouč vyletěl vysoko vzhůru a dopadl do Horalovy klece, získal znovu navrch. Při závěrečné power play se však trefil Schmidt a poslal zápas do prodloužení,“ poznamenal.

V něm branka nepadla a ke slovu tak musely přijít nájezdy, v nichž měli více štěstí vimperští hokejisté.

„Hráčům nemám co vytknout, byla to naprosto vyrovnaná série, z níž nepostoupil lepší, ale šťastnější tým. Postup do finále jsme si prohospodařili ve druhém domácím utkání, v němž jsme především v závěrečné třetině měli řadu tutovek, které však naši hráči nedokázali proměnit. Ale s druhou polovinou základní části i účinkováním ve vyřazovacích bojích můžeme být spokojeni. Kluci předvedli výkony na hranici svých možností,“ konstatoval Hauser.

VIMPERK – V. RADOUŇ 6:5 SN (2:0, 1:3, 2:2 – 0:0)
Branky: 25. Průša (Jedlinski), 34. Kolář (Maryška), 26. Koláček, 52. a 60. Schmidt.
Vyloučení: 12:11+ Navrátil TH , Beránek OK, Reisner OK
Využití: 3:2. V oslabení: 1:1.
V. Radouň: Horal – Koláček, Maryška, Pospíchal, Fiedler, Křivánek, Reisner – Navrátil, Schmidt, Sedlačík – Průša, Jedlinski, Kolář – Beránek, Gurka, Kalvas.
Konečný stav série: 2:1 (1:2, 5:4, 6:5 SN)

3.3.2011

Legiovlak.
4

Pozor, pozor. Na hradecké koleje přijíždí Legiovlak

Za Školou v Dačicích se může stále stavět

Hnutí ANO na jihu Čech zvítězilo v 553 obcích

Jižní Čechy - Zajímavosti z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 vybral Jan Honner z českobudějovické krajské správy Českého statistického úřadu.

Ve škole v Sokolské chtějí vylepšit družinu

Třeboň - Základní škola Sokolská získala dotaci na zaměstnance, další by mohla pomoci s vylepšením družiny.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.