Rytíře složili ve druhé třetině

České Budějovice - V závěrečném duelu první poloviny základní části extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Kladnem přesvědčivě 5:2.

29.11.2011

Jiří Šimánek s celoobličejovým krytem slaví gól do sítě Kladna.Foto: Deník/Václav Pancer

Duel s Kladnem byl opět hodně slavnostní. Domácí útočník Jiří Šimánek hrál svůj šestistý extraligový zápas.

Před slabší návštěvou zápas nabíral tempo jen pomalu. V úvodní třetině měli domácí navrch, soupeře přestříleli v poměru 17:9, ale pozorného Cháberu dokázali překonat pouze jednou. V 10. min. se protáhl do útočné třetiny Gulaš a elegantní forhendovou kličkou poslal kotouč přesně pod horní tyčku kladenské svatyně.

Klíčový moment zápasu přišel v jeho 26. minutě, kdy dali domácí v průběhu pouhých devětadvaceti vteřin dva góly. Nejprve oslavenec Šimánek vypíchl kotouč svému bývalému spoluhráči Tomanovi, vyměnil si ho s Kašpaříkem a poslal do sítě.

O malou chvilku parádně zužitkovali akci dva na jednoho Gulaš s Kotalíkem a bylo to už 3:0.

Ještě než vypršela polovina zápasu, přispěchali hosté se snížením. Ač tísněn, vypálil Kuchler přesně pod horní tyčku Kovářovy klece.

Domácí odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. V avizované výhodě si nabruslil Martynek a dělovkou do horního růžku ukázal, že góly ještě střílet nezapomněl. Zároveň také vyhnal na střídačku kladenského gólmana Cháberu, kterého nahradil Cikánek.

Ani on dlouho čisté konto neudržel. V závěru druhé třetiny ho v přesilovce překonal Gulaš. Hodně poklidná třetí třetina přinesla už pouze korekci skóre ze strany hostujícího Knotka.

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Kašpařík, Mikuš), 26. Šimánek (Kašpařík), 26. Kotalík (Gulaš), 32. Martynek (Kašpařík), 39. Gulaš (Kotalík) – 28. Kuchler (Bicek, Patera), 58. Knotek (Hluchý). Vyl. 4:7, využ. 1:0. Rozhodčí: Minář, Šindler – Barvíř, Jindra. Diváci: 3634.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz (46. Vráblík), Mikuš – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, Červený – Sailer (23. Burian), Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Kladno: Chábera (32. Cikánek) – Majeský, Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, od 32. navíc D. Růžička – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, Kafka – Bílek, Knotek, Hluchý, od 21. navíc M. Látal. Trenéři Vojta, Kopecký a Tatíček.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Za tři body jsme rádi, protože Kladno je nepříjemný soupeř. Rozhodující bylo, že jsme soupeři odskočili o tři góly. Oproti předcházejícím zápasům jsme dobře sehráli situace dva na jednoho.“

Zdeněk Vojta (Kladno): „Podali jsme ostudný výkon a nezasloužili jsme si vyhrát. Takovýmto způsobem nemůžeme pokračovat dál.“

Autor: Pavel Kortus

29.11.2011
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).