Ve středu jste v Třebíči vyhráli po samostatných nájezdech. Byly to dobré dva body, nebo jste tam vzhledem k průběhu utkání bodík ztratili?
V Třebíči se nevyhrává lehce, ale v první třetině jsme byli o dost lepší. Dali jsme dva góly a byla tam i řada dalších šancí, které jsme nedali. Naše vedení mohlo být i vyšší než 2:0. Ve druhé třetině jsme udělali pár hloupých chyb a vrátili soupeře do zápasu. Domácí vyrovnali a chytili se. Ve třetí třetině jsme zase měli nějaké šance. Dva body jsou dobré. Určitě lepší než nic.

O vítězství jste rozhodli v samostatných nájezdech. Vy jste šel první a proměnil jste. Věřil jste si, když jste šel rozstřel z vašeho týmu zahajovat?
Byl jsem nominován jako první a věřil jsem tomu, co jsem chtěl udělat. Jestli to pak vyjde nebo ne, to už je vždycky i trochu o štěstí. Nájezd se mi však naštěstí povedl a byl z toho gól.

Věděl jste dopředu, jako variantu zvolíte, nebo jste reagoval na pohyb gólmana?
Měl jsem v hlavě, co udělám. Při nájezdu jsem se ještě podíval na gólmana, jestli povyjel z branky, nebo zůstal stát. Byl tak nějak normálně, tak jsem udělal bekhendovou kličku a vystřelil jsem nahoru. Puk šel do zadní tyčky za břevnem a ven. Naštěstí to rozhodčí viděli a gól uznali.

Čeká vás duel s nováčkem z Přerova, na jehož ledě jste 0:2 prohráli. Co udělat jinak, aby byl tentokrát výsledek opačný ve váš prospěch?
Dát góly.

To platí vždycky. A kdybyste toto doporučení ještě trochu rozšířil?
Přerov byl v době našeho prvního vzájemného zápasu v laufu a nehrál vůbec špatně. My jsme tam nevyužili šance a nedali žádný gól. Teď se v tabulce Přerov trochu propadl, i když jeho ztráta není nijak velká. Musíme nastoupit tak, abychom diktovali tempo hry a pak si myslím, že bychom neměli mít problém.

Začátek zápasu je posunutý už na patnáctou hodinu. Je to třeba pro vás osobně nějaký problém?
Mně osobně je to jedno. Pokud bychom hráli v osm večer, tak bych s tím také neměl žádný problém.

V reprezentační pauze jste měl s národním týmem Slovinska absolvovat turnaj v Polsku. Proč jste nakonec nejel?
Byla to na hraně, jestli jet, nebo nejet. Nakonec jsem se i po poradě s lékařem rozhodl, že bude lepší odpočinout a nabrat síly. Po nemoci jsem tam pořád měl nějaké menší následky. Pauza mi nakonec prospěla a dobře jsem potrénoval. Mluvil jsem o tom i s trenérem slovinského nároďáku a shodli jsme se, že bylo lepší, když jsem zůstal doma.