V domácím dresu se poprvé představil zkušený obránce Platil, naopak v sestavě stále chybí zraněný bek Moravec.

Motor nutně potřebuje body a vykročil za nimi skutečně pravou nohou. V 5. min. otevřel skóre dokonce ve vlastním oslabení. Po rychlé akci Melky zkušeně obkroužil branku Skuhravý a zasunul kotouč za Danečkova záda. V první třetině byli domácí lepší, soupeře několikrát pořádně sevřeli, ale uklidňující druhý gól nepřidali ani v přesilovce pět na tři.

Po změně stran si zahráli téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku také hosté. Obětavě bránící Motor však vyrovnání nepřipustil. Krátce před druhou sirénou se dočkali podruhé svěřenci trenéra Rosola. Na samotném konci přesilové hry přesně namířil kapitán Kotalík a vymetl horní růžek Danečkovy klece.

Přestože Jihočeši vedli o dva góly, ani v závěrečné třetině se nesoustředili pouze na bránění svého náskoku, ale nadále byli aktivní. Soupeře nutili k faulům a v přesilovkách často visel ve vzduchu třetí gól. Jenže ho domácí nedali a naopak tři minuty před koncem přišla komplikace. V přesilovce Havířov vyšachoval domácí obranu a Sztefek snížil na rozdíl jediného gólu.

Dvě minuty před koncem hosté zkusili power play, ale Motor už důležité tři body ubránil.

Branky a nahrávky: 5. Skuhravý (Melka), 39. Kotalík (Kasík, Rob) – 57. Sztefek (Deutsch, Marosz). Vyloučení 7:8, využití 1:1, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda. Diváci: 3325.

Motor: Halmoši – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop – Kotalík, Rob, Dan. Boháč – Třetina, Skuhravý, Melka - Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Šperger, Ferebauer.  Trenéři Rosol a Bělohlav.