Jedním z taháků nedělního 8. kola byl pražský souboj velkých rivalů Sparty s Kometou, na který do O2 areny dorazila vzhledem k současným poměrům vcelku solidní návštěva. A výhru v prodloužení slavili Pražané. Stejným výsledkem skončil i duel dvou kandidátů na sestup Kladna se Zlínem.

David Krejčí přispěl k výhře Olomouce nad Libercem svým sedmým gólem v sezoně, zatímco Mladá Boleslav nastřílela "šestku" Českým Budějovicím a poskočila do čela extraligové tabulky. Východočeské derby s Pardubicemi ovládl Hradec Králové a Plzeň úspěšně vykradla trápící se Litvínov.

Sparta – Kometa Brno 3:2 PP

Pražané chtěli vybojovat čtvrtou výhru v řadě. Proti Kometě se jim poslední dobou docela daří, ale tentokrát vidělo necelých devět tisíc diváků v libeňské O2 areně tuhý a urputný boj. Skóre otevřel už v 9. minutě kanonýr hostů Mueller, za Spartu rychle srovnal Prymula.

Bitva Sparty s Brnem přinesla téměř devíti tisícovkám fanoušků perfektní hokejovou podívanou a výhru sparťanů 3:2 po prodloužení.
Bitva nesmiřitelných rivalů. Proti Brnu zářil gólman Sparty Salák

I ve druhé třetině se Brňané díky Horkému (trefil se v oslabení) dostali do vedení, které zlikvidoval 19 sekund před přestávkou Horák. Také třetí třetině nabídla vyrovnaný hokej, ale ne góly. Šlo se tak do prodloužení. V něm Kometu v čase 62:37 oslabil faulující Mallet a Chlapík nabídnutou přesilovku přesně za minutu využil.

Branky a nahrávky: 14. Prymula (Buchtele), 40. R. Horák (Řepík, Tomáš Dvořák), 64. F. Chlapík (D. Kaše) – 9. Mueller (P. Holík, Roth), 26. L. Horký (Krištof). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8862.
Sparta Praha: Salák – Moravčík, Mikliš, Němeček, Jurčina, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Jeřábek – E. Thorell, R. Horák, Řepík – Z. Doležal, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Zikmund, M. Forman – Konečný, Vitouch, Prymula. Trenéři: Jandač, Hamara a Hlinka.
Kometa Brno: Klimeš – Ďaloga, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – L. Horký, Krištof, Vincour – M. Haščák, Dočekal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.

Kladno – Zlín 3:2 PP

„Domácí“ Rytíři šli do souboje dvou nejhorších týmů tabulky posíleni páteční výhrou nad mistrovským Třincem, proti Zlínu ale prohospodařili nadějné dvoubrankové vedení po dvou třetinách. O góly se postarali z nájezdu Strnad (čas 17:07) a v oslabení Filip (39:12), hosté ovšem v první polovině třetí části vyrovnali zásluhou Hejcmana a Honejska.

Rytíři nakonec v Chomutově dokázali vytěžit aspoň 2 body po SN. (24.9.2021)
Dva body nejsou jako dva body. Se Zlínem je to ztráta

Bod navíc nakonec získali Jágr a spol., v prodloužení vstřelil svůj první extraligový gól kanadský obránce Wood. Kladno potřetí v sezoně vyhrálo a zvolna se výsledkově zvedá, Zlín zůstává s pěti body poslední a jako jediný ještě nevyhrál v základní hrací době.

Branky a nahrávky: 18. J. Strnad (TS), 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) – 43. Hejcman (Šlahař, Trška), 50. Honejsek (Köhler, Trška). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.
Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Donaghey, Suchánek, Wood, Nilsen, Funk – Hlava, Plekanec, Jágr – J. Strnad, Filip, Kristo – M. Beran, Račuk, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Hajný. Trenéři: Čermák, Burger, Kregl a Paul.
Zlín: Kašík (41. Huf) – M. Novotný, Trška, Žižka, Suhrada, Gazda, Hamrlík, Dluhoš – Kubiš, T. Mikúš, Fořt – R. Veselý, Honejsek, Köhler – Fryšara, Hejcman, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Sebera. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Olomouc – Liberec 3:1

V NHL David Krejčí proslul především jako tvůrce hry a nahrávač, v extraligovém dresu Olomouce ovšem přesvědčuje i o svých střeleckých kvalitách. Na pažbě už má sedm zářezů ze šesti zápasů. Svou zatím poslední trefou přispěl k domácí výhře Hanáků nad ambiciózním Libercem.

Olomouc vedla už od 6. minuty díky Bambulovi. V úvodu druhé třetině Krejčí rozjel protiútok a zcela nehlídán se pak ocitl i na jeho konci po mazácké Káňově přihrávce. Liberecký Jelínek pak sice snížil, ale v 45. minutě využil přesilovku Káňa a bylo hotovo.

Branky a nahrávky: 6. Bambula (Kolouch), 24. Krejčí (J. Káňa, Kucsera), 45. J. Káňa (Ondrušek, Kucsera) – 37. P. Jelínek (J. Vlach, Rosandić). Rozhodčí: Kika, Obadal – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4475.
Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, Krejčí, Kucsera – Burian, J. Knotek, Navrátil – Klimek, Handl, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.
Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner, Filippi, Záborský – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Šír – Jiruš. Trenéři: Augusta a Kudrna.

České Budějovice – Mladá Boleslav 1:6

Ne, Jihočechům to proti Mladé Boleslavi vůbec nejde. V minulém ročníku Motor s tímto soupeřem čtyřikrát prohrál a nedařilo se mu ani v neděli v domácím prostředí. Hosté si odvezli vysokou výhru, díky které poskočili do čela tabulky.

Kanonádu zahájili v první třetině Kotala (v přesilovce) a Kousal (pro změnu v oslabení). V úvodu druhé třetiny se trefil Bičevskis a i když jiskru naděje pro Budějovice vykřesal Gulaš gólem na 1:3, trefa Najmana z 37. minuty zápas definitivně zlomila. Ve třetí části pak ještě skórovali Dufek a Pýcha.

Branky a nahrávky: 31. M. Hanzl (Gulaš) – 4. Kotala (Pýcha), 7. P. Kousal (Jan Eberle), 25. Bičevskis, 37. O. Najman (P. Kousal, Bernad), 52. J. Dufek (Claireaux), 56. Pýcha (Šťastný). Rozhodčí: Hodek, Pilný – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5807.
České Budějovice: Hrachovina (41. Strmeň) – Štencel, Percy, Bindulis, Vráblík, Piskáček, Bučko, Štich – J. Ondráček, Pech, Gulaš – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, Toman, Valský. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Vacík – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.

Hradec Králové – Pardubice 5:2

Poslední tři východočeská derby skončila vždy jen těsně o jediný gól, tentokrát ale s převahou uspěl Hradec Králové. Hosté z města perníku přitom díky gólům Poulíčka a Ciencialy ze druhé třetiny vedli na ledě rivala už 2:0, to však bylo z jejich strany vše.

Za domácí snížil 31 sekund před druhou sirénou Francouz Perret a i ve třetí třetině úřadovala hradecká cizinecká legie – skóre otočili Kanaďan Blain a Američan Klima. Pardubické snahy o zdramatizování zápasu uťal v 53. minutě svým gólem obránce Jank a v závěru se ještě do prázdné brány trefil další Kanaďan Lalancette.

Branky a nahrávky: 40. Perret, 46. Blain (Lev), 46. Kelly Klíma (Lalancette), 53. Jank, 60. Lalancette (Perret, Oksanen) – 25. Poulíček (Paulovič, Klouček), 36. Cienciala (Mikuš, Robertson). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5334.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Cingel, Jergl – Kelly Klíma, Lev, Orsava – Perret, Lalancette, Oksanen – R. Pilař, Koukal, Lamper. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.
Pardubice: Klouček – Robertson, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Vála, J. Kolář, Hrádek – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, R. Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.

Litvínov – Plzeň 2:5

Oba soupeři hodně stáli o vítězství, protože začátek sezony je nezastihl v právě blyštivé formě. Spokojenější byli hosté, za které se už v první třetině dvakrát trefil Dzierkals a jednou Kantner. Úvodní dvacetiminutovka byla vůbec bohatá na góly, v dresu Vervy se prosadili Hrbas a v přesilovce Irving. Jenže Západočeši na rozdíl od domácích pálili do černého i ve třetí třetině, konkrétně Schleiss a Blomstrand. Výsledek znamená, že Litvínov klesl na předposlední příčku, prohrál popáté v řadě.

Branky a nahrávky: 16. Hrbas (Straka, Jícha), 19. Irving (P. Zdráhal, Estephan) – 9. Dzierkals (Kvasnička), 13. Kantner, 18. Dzierkals (M. Lang, Kvasnička), 41. Schleiss, 52. Blomstrand (Dzierkals). Rozhodčí: Šír, Lacina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2626.
Litvínov: Godla – Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, D. Zeman, Demel, O. Baláž – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Jícha, Straka – Helt, Jurčík, L. Stehlík. Trenéři: Országh a V. Sýkora.
Plzeň: D. Furch – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, Kremláček – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, Přikryl, Kuťák. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.