Jihočeši měli na stadionu jednoho z outsiderů soutěže výrazně navrch. Poměr střel 49:16 v jejich prospěch svědčí o až drtivé převaze. Přesto byl po dvou třetinách stav nerozhodný 1:1. „Měli jsme výborný nástup do utkání a šli jsme rychle do vedení, což jsme si přáli. Potom jsme měli spoustu šancí, dobývali jsme domácí branku, ale druhý a třetí gól jsme bohužel nepřidali,“ posteskl si trenér Václav Prospal. „To taky udalo ráz druhé třetině, ve které jsme dostali při přesilovce soupeře gól na 1:1. Najednou to bylo po čtyřiceti minutách nerozhodně, což nebylo to, co bychom chtěli,“ připustil.

Tři rychlé góly v závěrečném dějství ale zápas naštěstí vyřešily ve prospěch hostí. „Ve třetí třetině se ukázal rozdíl, který se ukázat měl. Pak už jsme si vítězství zkušeně pohlídali,“ konstatuje trenér.

Koncovka, to je stále největší problém týmu. „Je to pořád jedna a ta samá písnička,“ přikyvuje i Prospal. „Vytváříme malý tlak v předbrankovém prostoru. Máme kolem branky málo hráčů na dorážky a teče,“ všiml si. „Ve třetí třetině jsme se z tohoto pohledu zlepšili a hned se to projevilo i na skóre. Je to příběh, který se pořád opakuje. Nebát se jít do předbrankového prostoru.“

Prospala potěšilo, jakým stylem jeho svěřenci třetí třetinu zvládli. „Gól Martina Nováka na 2:1, to byl přesně doražený kotouč s tlakem do branky. Také první a třetí góly byly podobné. Tlak a z něj tečované střely. Takové branky jsou třeba,“ má jasno.

Zápas podle něj ale měl být rozhodnutý už dříve. „Proti těmto celkům ze spodku tabulky máme výraznou herní i bruslařskou převahu. Ale jakmile se nám ji nepodaří vyjádřit gólově, tak soupeř bojuje a pořád cítí šanci. To se nám stalo i teď v Kadani, kde to po druhé třetině bylo 1:1,“ nebyl příliš spokojen s vývojem zápasu. „S veškerým respektem k těmto týmům, do takového utkání musíte vletět, v první třetině rozhodnout a pak ho zkušeně dohrát. Říkal jsem si, aby to nedopadlo jako v Benátkách, kde se to vyvíjelo podobně jako teď v Kadani, a nakonec jsme prohráli. Kluci za to naštěstí ve třetí třetině vzali a bylo po zápase.“

První zápas v dresu Motoru odehrál v Kadani kanadský útočník Vincent Dunn. „Hrálo se dost přesilovek a oslabení, tak se nedostal až tolik do hry. Ale splnil to, co jsem do něj očekával. A věřím, že se bude ještě zlepšovat,“ ocenil Prospal výkon nové posily týmu.