Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střelci bojují o hradecký mládežnický hokej

Jindřichův Hradec – Do reakce dorazilo prohlášení jindřichohradeckého Spolku ledního hokeje, které vysvětluje důvody vzniku tohoto subjektu a smysl jeho činnosti. My jej uveřejňujeme v plném znění.

25.4.2015 4
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

„V souvislosti se současnou situací kolem našeho sportu v Jindřichově Hradci, zejména pak kolem mládežnického hokeje, chceme připomenout, co bylo důvodem vzniku nového hokejového klubu Spolek ledního hokeje Jindřichův Hradec – HC Střelci, a co je cílem jeho snažení.

S úctou a respektem se ohlížíme do minulosti jindřichohradeckého hokeje, která přinesla řadu úspěchů. Nesmírně si ceníme práce a výsledků minulých i současných osobností jindřichohradeckého hokeje – pánů Kubína, Hanzálka, Holoubka, Blažka, Sailera, Ficala a dalších.

Stejně tak fantastických výkonů reprezentačních hokejistů začínajících kdysi v Jindřichově Hradci. Není ani nutné je jmenovat, protože je všichni důvěrně známe a společně jim fandíme nebo jsme jim v době jejich aktivní kariéry fandili.

Současně jsme si vědomi skutečnosti, že lední hokej reprezentovaný klubem KLH Vajgar (dříve HC Vajgar, ještě dříve Slovan či VBK) je občany našeho města vnímán jako nedílná součást života většiny z nich.

Nakonec, řada z nás, současných členů Spolku ledního hokeje Jindřichův Hradec (HC Střelci), dříve působila právě v KLH Vajgar a byla hrda na svoji příslušnost k hokejovému klubu, který v poměrně nedávné minulosti hrál dokonce extraligu.

Revize stanov svazu
Doba se ale změnila, změnily se také finanční nároky na provozování ledního hokeje a je proto nutné změnit i některé systémové postupy ve vztahu k výchově sportovní mládeže. Jedním z impulsů ke vzniku našeho Spolku byl tedy požadavek na revizi stanov Českého svazu ledního hokeje, v nichž je zakotveno tabulkové odstupné za přestup dětí a mladých hokejistů do devatenácti let. Toto ustanovení považujeme za přežité, nekorektní a omezující možnost svobodného rozhodování mladých sportovců a jejich rodičů.

Dalším důvodem byly závažné chyby managementu KLH Vajgar ve vztahu k financování mládežnického hokeje a řízení klubu v posledních letech. Na tyto chyby jsme opakovaně upozorňovali, ale nápravu se nepodařilo prosadit.

Jasná pravidla
Náš nový klub SLH zahájí v tomto roce druhou sezonu svého oficiálního působení. Úspěšnost naší činnosti nejlépe reprezentují údaje o obsazenosti soutěží v mládežnickém hokeji, účasti a výsledcích na jednotlivých turnajích a také naprosto nadstandardní účast dětí a rodičů na náborovém bruslení. Aktuálně se snažíme o zajištění prostředků na pokrytí základních nákladů provozu Spolku v příští sezoně. Chceme dosáhnout stavu, kdy budou dotační prostředky určené na lední hokej v Jindřichově Hradci rozděleny podle jasných a měřitelných pravidel spravedlivě mezi oba kluby.

V této souvislosti chceme pozvat všechny příznivce ledního hokeje, členy obou klubů i veřejnost k aktivní účasti na veřejném zasedání městského zastupitelstva ve středu 29. dubna, kde budou otázky dělení dotací do ledního hokeje také diskutovány. Město Jindřichův Hradec v uplynulé sezoně naši činnost významně podpořilo, rádi bychom proto prezentací svých výsledků a dalších záměrů přesvědčili jeho představitele, aby v tomto trendu nadále pokračovalo.

Nechceme škodit
Závěrem ubezpečujeme všechny příznivce ledního hokeje, že naším cílem není škodit lednímu hokeji v Jindřichově Hradci, jak je v poslední době často účelově a nesmyslně prezentováno některými jednotlivci.

Naším jednoznačným a prvořadým cílem je nastavení jasných pravidel financování našeho sportu v Jindřichově Hradci a postupné navrácení práce s hokejovou mládeží na úroveň, na které se kdysi nacházela. Věříme, že pokud se náš záměr podaří realizovat, prospěje to SLH, KLH a zejména dětem, které chtějí lední hokej hrát.

Pouze v dětech, malých nadšených hokejistech, je budoucnost našeho sportu. Všichni určitě chceme hledět s nějakou perspektivou do budoucnosti. Minulost, byť by byla seberadostnější a sebeúspěšnější, zůstává už navždy pouze minulostí…"

Za SLH Jindřichův Hradec – HC Střelci Petr Šachl, Zdeněk Ondřej

Autor: Redakce

25.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení