Výsledek hovoří poměrně výmluvně, ale Střelci favoritovi dlouho vzdorovali a zlomily je až dvě slepené branky na konci druhé třetiny. Hosté otevřeli skóre už v 6. minutě po trefě kanonýra Masopusta, ale další změnu skóre přinesla až 24. minuta, v nímž zvýšil na 0:2 Krcho.

O dvě minuty později v přesilovce korigoval Svoboda, vyrovnat se však domácímu celku nepovedlo i zásluhou výborně chytajícího milevského brankáře Nováka.

Vítr z plachet pak vzal favorit svému soupeři na konci prostřední části hry, kdy v rozmezí dvou minut dvakrát skóroval a zvýšil na 4:1.

Sympaticky bojující Střelci nenašli recept na překonání milevského gólmana ani v závěrečném dějství a nakonec ještě těsně před koncem inkasovali popáté. Výsledek je však pro hradecký tým poněkud krutý.

V 17. kole Střelce čeká v neděli 28. ledna důležitý souboj o co nejlepší výchozí pozici pro play off na ledě Soběslavi (17 hodin), která na Hradec ztrácí tři body, zatímco Milevsko už o den dříve přivítá předposlední Český Krumlov (17).

Střelci Jindřichův Hradec – HC Milevsko 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Svoboda (Šimek, V. Tržil) – 6. Masopust (V. Krcho, Hubáček), 24. V. Krcho (Masopust, Janoch), 38. Masopust (Janoch), 39. Pouch (Březina, Suchan), 59. Hubáček (Janoch, Masopust). Rozhodčí: Poskočil – Velíšek, Bušta. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 120.