Domácí celek dokázal s favoritem herně držet krok a za svůj výkon si zasloužil bodovat. Jenže ani tentokrát mu nebylo štěstí příliš nakloněno, a tak se nakonec po dramatické bitvě radovali šumperští Draci.


„Ten, kdo přišel na poslední hokej této sezony na jihu Čech, určitě nelitoval. Obě mužstva šla do utkání s plným nasazením, padlo jedenáct krásných gólů a k úplné spokojenosti chyběl z naší strany při závěrečném velkém tlaku jen kousíček štěstí. Šumperk ukázal, že má ohromně silný tým a o to víc těší slova prezidenta a majitele tamního klubu Vladimíra Velčovského, že nejtěžší zápasy odehrál právě s námi,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Zkušeného funkcionáře proto mrzí, že část publika, se s jindřichohradeckými hokejisty nerozloučila zrovna odpovídajícím způsobem a se závěrečnou sirénou zněl stadionem dokonce i pískot.


„Plné absolutorium si zaslouží jen kotel fans, který neúnavně naše hráče povzbuzoval, a za to mu ze strany vedení i mužstva patří velké poděkování. Chápu, že ostatní diváci byli zřejmě zklamaní z neúspěchu v baráži, na druhou stranu si stojím za tím, že celá sezona vyzněla velice kladně a navíc byla nejúspěšnější za posledních pět let, což zřejmě některým lidem nedochází. Kromě výpadku v Mostě se za další zápasy rozhodně stydět nemusíme,“ zdůraznil.


Podle jeho slov je třeba přihlédnout zejména ke skutečnosti, že proti Vajgaru stály týmy s profesionálními kádry a daleko vyšším rozpočtem.


„V našem týmu se hokejem živí jen několik jednotlivců, kteří u nás hostovali z prvoligových celků. A také je pravda, že s přihlédnutím k našim ekonomickým možnostem jsme pracovali s poměrně úzkým kádrem. A když v průběhu prolínací soutěže přišly zranění či nemoci, bylo těžké chybějící hokejisty odpovídajícím způsobem nahradit,“ připomněl Dvořák.


Hokejisté Vajgaru své tažení letošní sezonou definitivně ukončív Chrudimi, která nepotvrdila roli největšího favorita baráže a bojuje už jen o teoretickou šanci, jak prvoligovou příslušnost udržet.

„Chrudim hraje už jen s námi, Most ještě dvakrát a k jistotě postupu mu stačí získat jediný bod,“ dodal.

J. HRADEC – ŠUMPERK 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
Branky: 9. Milotinský (Mařík), 29. Bula (Mar. Dvořák, Kupec), 43. Kupec (Mar. Dvořák), 59. Matušík (Voříšek), 60. Matušík (Procházka) – 2. Velecký (Červenka), 11. Brunec (Meluzín), 35. Ambruz (Hulva, Vrdlovec), 42. Ambruz (Vrdlovec), 49. Haas (Hulva, Červenka), 60. Červenka (Holík).
Rozhodčí: Lacina – Koskuba, Bertlík. Diváci: 988.
Vyloučení: 5:8, navíc Tupý (JHR) 2. min – nařízeno TS.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 31:36.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Heršálek, Zíb, Tupý – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Mikš, Molitinský, Skokan – Matušík, Mařík, Voříšek – J. Mazanec, Stejskal.
Další výsledek 9. kola: Most – Chrudim 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Pořadí: 1. Šumperk 17, 2. Most 13, 3. Chrudim 10, 4. J. Hradec 6, 5. Písek 5.