Utkání začal Vajgar výborně, neboť už po 47 vteřinách zásluhou Dominika Šalamouna vedl. Za dvě a půl minuty ovšem favorit vyrovnal, když se důrazným způsobem prosadil ke gólu Martin Pleva – 1:1.

Úvodní třetina přinesla oboustranně svižný hokej s mnoha příležitostmi. Padly v ní ještě dvě branky. Nejdříve se pohotově trefil žďárský Martin Červenka a 33 sekund nato bylo znovu srovnáno, protože přesně zamířil Tomáš Šmerha – 2:2.

Vyrovnaný stav po první třetině odpovídal obrázku hry. Vůbec nebylo patrné, že v Bouchalkách hraje třetí s posledním. Šancí sice už tolik nebylo, zato přibylo faulů, hlavně ze strany hostů. Ve druhém dějství hrál Vajgar pětkrát v oslabení, což Plameny využily k získání převahy. Do vedení je ale Červenka dostal těsně před polovinou zápasu v rovnovážném počtu hráčů na ledě.

Poslední dvacetiminutovka sice nepřinesla očekávaný tlak hostů, kteří mysleli na srovnání skóre, ovšem šancí k tomu, aby si připsali alespoň bod, měli docela dost. Domácí brankář Jiří Sláma si nemohl ani na chvilku vydechnout, avšak už za svá záda žádný kotouč nepropustil. Definitivně o výsledku rozhodl Červenka, který tři a půl minuty před koncem dovršil svůj hattrick.

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Odehráli jsme slušnou partii, bylo tam dostatek šancí na to, abychom zápas obrátili na naši stranu, nebo aspoň dotáhli. Více gólů ovšem dal zkušený soupeř, jenž věděl, jak potrestat naše hrubé chyby."

Michal Konečný, trenér Žďáru nad Sázavou: „Vajgar má v sestavě mladé hokejisty, kteří hrají bez zábran. Proti takovému soupeři se hraje těžko. Jsem rád, že jsme neskutečně náročný zápas zvládli."

V dalším kole hokejisté Vajgaru v sobotu na svém ledě přivítají Moravské Budějovice (18 hodin).

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – J. HRADEC 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pleva (Červenka, Rašner), 17. Červenka (Kunstmüller, D. Vítek), 30. Červenka (D. Vítek, Kunstmüller), 57. Červenka – 1. Šalamoun (Jaša), 18. Šmerha (Kohút).
Vyloučení: 6:7. Rozhodčí: Dědek – Klouda, Čelechovský. Diváci: 476.
Vajgar: Pírs – Pípal, Zderadička, Bureš, Tržil, Růžek, Straka – Vantuch, Červený, Jaša, Bílek, Šalamoun, Kohút, Svatuška, Šmerha, Lazorišák, Beran, Furch.