AKTUALIZOVÁNO: Tábor přestřílel Vajgar

Tábor - Do třetího semifinálového duelu vstoupili v úterý táborští Kohouti vskutku impozantně. Vždyť v polovině desáté minuty již na ukazateli svítil stav 3:0 pro domácí.

8.4.2009

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

HC Kohouti Tábor - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)

Postupně se trefili Květoň, Matušík a Kanov. Po začátku druhé třetiny sice snížil Skokan, ale Mařík s Kocarem poslali Tábor do čtyřbrankového vedení. Výsledek pak ještě dokázal zkorigovat nejlepší hráč Vajgaru Aleš Skokan a díky dalším dvěma vstřeleným brankám dokonal hattrick. Za domácí se ve třetí periodě trefil už jen Matušík, a tak se konečné skóre zastavilo na 6:3 pro Tábor.

Domácí tým vzládl výtečně už samotný nástup do zápasu a z mnoha šancí v první třetině vytěžil vedení 3:0.

Ve druhé části hry si sice Táborští neodpustili několik zbytečných chyb, přesto byli nadále lepším celkem. To beze zbytku potvrdili i v rušné poslední třetině. Zápas okořenila tradičně skvělá divácká kulisa, hezké góly a závěrečná bitka.

Pavel Šácha

Branky a nahrávky: 3. Květoň (Mrkvička, Kanov), 8. Matušík (Krätzer), 10. Kanov (Matušík, Květoň), 26. Mařík (Suchánek, Kocar), 29. Kocar (Mertl, Suchánek), 44. Matušík (Zelenka) – 24. Skokan (Mužík), 34. Skokan (Hofmeister), 55. Skokan (Mužík).
Vyloučení 12:11 (navíc dom. Květoň 5 plus do konce a Mertl 10 min.),
využití 3:3.
Rozhodčí Jílek – Flégl, Šperl,
2910 diváků.
Stav série: 2:1.

Další zápas hraje Vajgar doma ve čtvrtek od 18 hodin.

Ještě před čtvrtým zápasem usedne ve čtvrtek od 10 do 11 hodin v redakci Jindřichohradeckého deníku výkonný ředitel jindřichohradeckého klubu František Dvořák a on-line bude odpovídat na dotazy čtenářů. Ptát se můžete již nyní.

Autor: Lenka Novotná