Tábor prožil u Vajgaru ponurý nedělní podvečer

Jindřichův Hradec - Z ledu bojovného jindřichohradeckého mužstva si hokejisté Tábora přivezli první porážku v letošním play-off, zraněného Kupce, a také značnou porci rozhořčení (nejen) z neuznané regulérní branky v závěru normální hrací doby.

6.4.2009

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Na vzájemné zápasy v sérii je to nyní 1:1.

I.třetina

Ochozy jindřichohradeckého stadionu zaplnilo kromě domácích příznivců i zhruba šest stovek táborských fanoušků, a tak se hrálo střetnutí ve výtečné hokejové atmosféře. Oboustranně rušný úvod brzy opepřily i šance na obou stranách. Domácí celek dostal v 6. minutě více než minutu dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, ale poprvé se v ní zablýsklo před jeho brankou; v úvodu 7. minuty se Kupec prodral za obránce Klímu, jenž ho v koncovce fauloval a donutil sudího Blechu nařídit trestné střílení. K jeho exekuci se podobně jako v prvním duelu postavil Mertl, při blafáku však zcela nezkrotil neposedný puk a Melišíkův beton byl u tyče včas. A jak to tak ve sportu bývá, záhy uhodilo na druhé straně ledové plochy. Vyhození hostujících obránců zachytil na modré čáře Bláha, posunul puk Cmuntovi a tento zkušený útočník měl dost času vykouzlit ideální přihrávku Mužíkovi před odkrytou část branky – 1:0. Táborské mužstvo poté znovu přidalo na aktivitě, vynutilo si dvě přesilovky, s koncovkou však bylo na štíru. Když už to vypadalo, že si Vajgar odnese do kabin jednobrankový náskok, dočkali se své sladké chvilky i táborští fandové. Pouhých jedenáct vteřin před první sirénou adresoval Kupec zpoza branky přihrávku na Mertla a ten si tentokrát tváří v tvář Melišíkovi věděl rady – 1:1.

II.třetina

Úvodní minuty druhé části hry se odehrály v režii hokejovějšího táborského výběru, ale domácí družina v nich žádnou výraznější újmu neutrpěla, ba naopak. Po nevyužitých šancích Kupce, Mertla i Kocara dali „Kohouti“ příliš volnosti Cmuntovi a ten opět prokázal, jak cenný byl pro domácí tým jeho březnový návrat k hokeji. V situaci jeden na jednoho si pohrál s táborským obráncem a vyhrál i svůj souboj s brankářem Kučerou – 2:1. Rázná odpověď hostujícího týmu přišla na konci 9. minuty, kdy jeho hráči uzamkli soupeře v obranném pásmu. Na ostrý švih Kanova ještě stihl Melišík zareagovat, odražený puk však vrátil do sítě důrazný kapitán Kocar – 2:2. Táborský tým po této brance opět viditelně ožil, ale vítr z plachet mu vzala další oslabení. Při vyloučení Maříka se ještě domácí Skokan ve vyložené šanci neprosadil, když však pobýval na trestné lavici Gajda, zaskvěla se první formace Vajgaru ukázkovou kombinací a výše jmenovaný hradecký útočník si spravil chuť zakončením do odkryté branky – 3:2.

III.třetina

Úvod závěrečné dvacetiminutovky strávil táborský tým v početní převaze, ale nakonec mohl být rád, že neinkasoval po rychlém výpadu dvojice Skokan – Mužík. Tento moment jakoby vydal rozkaz k mohutné hostující ofenzívě, ale Krätzer, Mertl i Mařík selhali i ve velmi slibných střeleckých pozicích. Závěr třetí části hry uvrhl na dosavadní vývoj série nepříjemný stín. V 15. minutě si domácí obránce Klíma vyšlápl u mantinelu na Kupce a ten odnesl jeho důrazný atak zraněnými žebry. Trest za tento nedovolený nedovolený zákrok se nakonec dostavil, byť až po skončení přesilové hry. Druhá táborská formace se nestěhovala do útočného pásma, Matušík našel křížnou přihrávkou Maříka a ten před odkrytou částí branky nezaváhal – 3:3. V závěrečných minutách normální hrací doby se Táborští poprvé, ale zato hodně napili z hokejového kalichu hořkosti. V úvodu 19. minuty si neodpustil ošklivý zákrok na Krätzera domácí mladík Hofmeister a inkasoval za něj velmi velkorysý dvouminutový trest. V následné přesilové hře se nejprve vyznamenal Melišík, jenž skvělým reflexem zneškodnil tutovku obránce Zíba. A když nakonec velmi dobře chytající domácí brankář těsně před koncem inkasoval po Mertlově střele odražené do sítě od Suchánkovy nohy, přispěchal mu na pomoc výrok hlavního arbitra Blechy, který gól neuznal pro údajné Suchánkovo úmyslné kopnutí puku do sítě.

Prodloužení

Jindřichohradecký celek přežil díky tomuto verdiktu svou zápasovou klinickou smrt a nakonec z celého momentu vytěžil ještě mnohem víc. Už po čtyřiceti vteřinách nastaveného času zůstal kotouč po střele jednoho z domácích hráčů u tyče Kučerovy svatyně a nejrychleji se zorientoval Stejskal, který nasměroval svou dorážku mimo dosah Kučerových paží. Rozhodl tak o tom, že semifinálová série zavítá k Vajgaru i ve čtvrtek. Za jakého to bude stavu, o tom rozhodne zítřejší večerní duel na táborském ledě.

FAKTA Z UTKÁNÍ

branky: 7. Mužík (Cmunt, Bláha), 24. Cmunt (Skokan, Bláha), 38. Skokan (Cmunt, Lang), 61. Stejskal (bez asistence) – 20. Mertl (Kupec), 29. Kocar (Kanov), 58. Mařík (Matušík),

vyloučení: 6:6 – navíc Kanov (Tábor) 10 minut,

využití: 2:0, rozhodčí: Blecha – Svoboda, Skopal, diváků: 2180.

Už v úterý v 18 hodin pokračuje semifinálová série na táborském ledě.

Ve čtvrtek od 10 do 11 hodin před čtvrtým zápasem na domácím ledě Vajgaru usedne k počítači v redakci Jindřichohradeckého deníku výkonný ředitel Vajgaru Fčrantišek dvořák, aby on-line odpovídal na dotaci čtenářů.