K oslovení došlo esemeskou od generálního manažera klubu Stanislava Bednaříka. „Jeli jsme zrovna s juniorkou na zápas do Brna. Přišla mi zpráva od Standy, jestli bych byl ochoten připojit se k A týmu, kde bych spolupracoval s Radkem Bělohlavem a Romanem Turkem," přikyvuje českobudějovický odchovanec, jenž okamžitě kývl. „Ukázal jsem tu zprávu svému kolegovi Milanu Kupkovi a pak jsem samozřejmě potvrdil. Takováhle nabídka se neodmítá. Druhý den už jsme měli schůzku, na které jsme si řekli víc."

U juniorky Štrba definitivně skončil a jeho roli převzal Luboš Rob starší. „Pokud bude volno, tak budu zápasy juniorky sledovat a mohu fungovat jako nějaký konzultant. Ale z tribuny, na střídačce v žádném případě nebudu," potvrzuje svůj konec u juniorského týmu.
V prvním týmu už si s Radkem Bělohlavem také rozdělili kompetence. „Při zápasech bude mít Radek na starosti útočníky, já bych se měl starat o beky. Při tréninku budeme rovnocenní, i když rozhodující slovo bude mít samozřejmě Radek, protože on je hlavní trenér," plně respektuje svého staršího kolegu.

Prvoligový tým Motoru není pro někdejšího dvojnásobného mistra republiky se Spartou neznámým. „Na zápasy áčka jsem chodil, takže hráče znám a vím, jaké výkony jsou schopni podat. Do plusu i do minusy. Teď je musím poznat ještě charakterově. Jinak ale mužstvo znám," ujistí.

Pro dosud jen mládežnického trenéra se jedná o první zkušenost s dospělým hokejem. Najednou trénuje hráče, kteří jsou prakticky ve stejném věku jako on. „Jsou tady Lukáš Zíb, Pepa Straka, Tomáš Nouza nebo Lukáš Květoň. To jsou kluci, se kterými jsem ještě hrál a přístup k nim musí být z mé strany samozřejmě trochu jiný než k těm mladším," dobře si uvědomuje. „Ale snad mě berou," dodá s úsměvem.

Ve středu čeká Martina Štrbu premiéra v nové roli v přátelském utkání s kombinovaným týmem Salcburku. „Pro nás je to příprava na Přerov," připomíná pondělní start čtvrtfinálové série play off. „Budeme si chtít vyzkoušet věci, které budeme hrát v play off. Půjdeme do zápasu v kompletním složení. Pro nás je to generálka na čtvrtfinále," zdůrazní.

Sestava soupeře je s otazníkem. „Salcburk jsme informovali, že budeme hrát s kompletním prvním týmem. Uvidíme, s kým přijedou. To je na nich," jen pokrčí rameny.