Oproti čtvrtečnímu duelu ve Vídni (5:0) tentokrát odpočívaly všechny zkušenější opory a šanci dostali mladíci, z nichž sedm nastoupilo v reprezentačním dresu vůbec poprvé.

Herně sice domácí celek jasně dominoval, ale v první i ve druhé třetině dokázal vždy pouze jedním gólem odpovědět na vedení soupeře. „Čekal jsem, že začátek bude trošku nervózní, což se také potvrdilo. Kluci měli problémy technického rázu. Pro některé z nich to byly první zápasy,“ souhlasně přikývl i reprezentační trenér Filip Pešán.

Český tým byl sice jasně lepší, ale střelecky se výrazně prosadil až v závěrečné třetině. Drtivý měl především úplný závěr. V posledních dvou minutách nasypal Rakušanům tři branky. „Postupem času jsme nabývali na síle a od druhé půlky utkání jsme byli lepším týmem,“ přikývl i kouč vítězného celku, jenž podobný závěr zápasu dlouho nezažil. „U áčka ještě ne,“ připustil Pešán. „Už to vypadalo, že zápas zvládneme, tak z kluků spadl stres. Jsem rád, že si závěr užili i brankově,“ dodal.

Tři branky dal jeho tým v přesilových hrách. „To nehraje žádnou roli," nechtěl kouč tento fakt zveličovat. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Podílely se na tom významně přesilovkové formace, to je pozitivní věc, ale nepřeceňoval bych to."

Po utkání udělali trenéři první škrty v kádru. „V kabině po zápase jsem řekl, že nebudeme vybírat nejlepší hráče, ale nejvhodnější hráče na doplnění týmu, na jeho stavbu a strukturu pro další týdny," vysvětlil Pešán. Přípravný kemp reprezentace pro mistrovství světa opustili brankář Dominik Frodl, obránci Libor Zábranský s Vojtěchem Budíkem a pětice útočníků: Karel Plášek, Luboš Horký, Jan Hladonik, Jan Dufek a Marek Zachar.

Naopak dorazit by měli Jan Růžička, Pavel Kousal a Ondřej Najman z Ml. Boleslavi, Davidové Němeček a Tomášek ze Sparty a z Finska přiletí obránce Libor Šulák.

Kádr týmu pro další přípravu - brankáři: Jan Růžička (BK Mladá Boleslav), Milan Klouček (HC Dynamo Pardubice), Roman Will (Traktor Čeljabinsk).

Obránci: Libor Šulák (Kärpat Oulu), Jakub Galvas (Jukurit), Daniel Gazda (PSG Berani Zlín), Michal Jordán, Dominik Mašín (oba Chabarovsk), Vojtěch Mozík (Kunlun Red Star), David Sklenička (Jokerit Helsinky), Radim Šalda (Mountfield HK), Jan Ščotka (HC VERVA Litvínov), Andrej Šustr (Kunlun Red Star), David Němeček (HC Sparta Praha).

Útočníci: Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jiří Černoch (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), Robin Hanzl (Spartak Moskva), David Tomášek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Ondřej Najman (BK Mladá Boleslav), Jakub Pour (HC Škoda Plzeň), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Šimon Stránský (Jukurit), Filip Suchý (HC Škoda Plzeň), Pavel Kousal (BK Mladá Boleslav), Hynek Zohorna (Chabarovsk), Tomáš Zohorna (HC Dynamo Pardubice).

V příštím týdnu odehraje česká reprezentace další dva zápasy Euro Hockey Challenge ve čtvrtek a v sobotu s Německem v Norimberku.