Kouč Kmoníček měl s hradeckým klubem podepsanou roční smlouvu na plný úvazek, kterou se nakonec vedení Vajgaru rozhodlo neprodloužit.
„Po vzájemné dohodě jsme další kontrakt neuzavřeli. Je třeba si uvědomit, že jestliže dnes ekonomické problémy řeší celky v nejvyšší soutěži, situace ve druhé lize je doslova kritická a dovolím si tvrdit, že v další sezoně v ní až na ojedinělé případy profesionální trenéři působit nebudou," konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Podle jeho slov vedení oslovilo sedm adeptů, ale ochota pracovat v klubu ve zdvojené funkci trenéra mužů a zároveň některého z ligových mládežnických celků, byla velice malá.
„Nakonec jsme přijali rozhodnutí angažovat jako kouče Miloslava Čecha z Tábora, který u nás před Kmoníčkem tři a půl roku úspěšně působil. Místní podmínky dobře zná, takže to bude v tomto ohledu jednodušší. Má to zatím jediný háček, který je však k řešení. Čech v minulém ročníku působil u táborské mládeže, ale existuje reálný předpoklad, že se dokáže s tamním hokejovým klubem dohodnout na svém uvolnění," uvedl Dvořák.


Jindřichohradečtí hokejisté zahájí letní přípravu 14. května. Hovořit však o konkrétních hráčích, kteří se do ní postupně zapojí, je nyní ještě předčasné. Na hráčské schůzce na konci uplynulého ročníku, v němž se Vajgar probojoval do semifinále druholigové skupiny Střed a v něm jej vyřadil pozdější vítěz z Hodonína, však drtivá většina kádru projevila zájem pokračovat.


„Po zkušenostech z minulých let je zřejmé, že se mužstvo bude formovat stejně až v přípravě na ledě, tedy během srpna a září. O příchodech a odchodech budeme příznivce včas informovat," podotkl funkcionář Vajgaru.


Každopádně osa týmu by měla zůstat pohromadě, ať už se jedná o gólmana Kubeše, obránce Procházku, Tupého či Chmela a útočníky Kocara, Kupce, Skokana, Dvořáka nebo Milotinského.


Hokejový Vajgar už také dojednává přípravná utkání před startem nového ročníku II. ligy. Utkat by se podle posledních zpráv měl s Pelhřimovem, Milevskem, Táborem či Moravskými Budějovicemi.