HC Vajgar odcestoval ve značně prořídlé sestavě a samotný duel pro jeho hráče začal velmi špatně, neboť hosté inkasovali hned v první minutě.
„Nebyli jsme ani zdaleka kompletní, takže se muselo v sestavě hodně improvizovat. Rozhodně nám neprospěla ani skutečnost, že Radomyšl šla do vedení hned na začátku,“ konstatoval jindřichohradecký trenér Vladimír Reisner.

Hosté se však poměrně záhy z letargie probrali, zabrali a výsledkem byla vyrovnávací trefa Stacha v 9. minutě, na níž o pět minut později navázal Lazorišák a poslal Vajgar do vedení. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, neboť domácí hokejisté zaznamenali v 17. minutě druhou trefu.

Zápas se lámal krátce před svou polovinou, kdy Radomyšl v rozmezí tří minut dokázala třikrát potrestat chyby a vytáhla skóre na 5:2.
„To byly osudové okamžiky celého střetnutí. Sice jsme se snažili, kluci nic nezabalili, ale manko jsme doháněli marně. Krátce před druhou pauzou se nám povedlo snížit, ale soupeř v závěrečné třetině znovu utekl na rozdíl tří branek. Pak už se nám povedlo jen korigovat výsledek,“ poznamenal t kouč Vajgaru.

Porážka s protivníkem, který má ve svém středu řadu zkušených borců, mrzí, ale tragédii z ní hradecký trenér nedělá.
„Pozitivní je, že kluci celý zápas poctivě odmakali. Nedokázali jsme se však vyvarovat několika chyb, které nás zřejmě stály nějaký ten bod,“ pronesl.

HC Vajgar bude mít nadcházející víkend volno, ale v tom dalším jej čekají hned dva duely. V sobotu 21. října doma přivítá Veselí nad Lužnicí a o den později se představí v Milevsku.

Sokol Radomyšl – HC Vajgar J. Hradec 6:4 (2:2,3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Hovora (Kica, O. Gába), 17. Kica (O. Gába, Hovora), 26. Hovora (Fr. Bárta), 27. P. Procházka (Kica), 28. Šimoník (Jungbauer), 47. O. Gába (Kica, Hovora) – 9. M. Stach (Ištvánik, Koláček), 14. Lazorišák (Ištvánik), 39. Ondřej (Koláček), 56. M. Jindra (M. Stach, Gurka).
Rozhodčí: D. Čáp – Jan Lang, Maxa. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 120.
HC Vajgar: Pachman – Popelka, Tržil, Koláček, Ištvánik, R. Procházka – M. Stach, M. Jindra, Ondřej, Kalvas, Lazorišák, Gurka, Kubín.