IHC KOMTERM PÍSEK – KLH VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Lépe vstoupili do zápasu domácí hráči, kteří si v úvodním tlaku vytvořili slibné šance, ale Šulčík ani Rod je nevyužili. Jenomže v polovině 6. minuty Šulčík přihrál Novákovi a ten poprvé překonal brankáře hostí Kubeše – 1:0.

Ale i hosté dávali o sobě vědět. Hrálo se v rychlém tempu od branky k brance, takže diváci se rozhodně nenudili.

Na začátku prostřední části zápasu zahrozili hosté, ale domácí gólman Hrubec byl pozorný. Také v dalších minutách se šance střídaly na obou stranách, ale gól nepadl.

A tak se s napětím čekalo, jestli dají střelci o sobě vědět ve třetí třetině. Ve 48. min. se rozjel Rod, nechal za sebou bránící hráče soupeře a bekhendem zvýšil na 2:0. To už diváci v hledišti tušili, že by domácí tým mohl dovést utkání do vítězného konce a dávali o sobě hlasitě vědět. A protože domácí hráči již brankáře hostí Kubeše nepřekonali a hokejisté Vajgaru se při svých šancích proti výbornému Hrubcovi rovněž neprosadili, vyhrál Písek 2:0. Na zápasy vede tým IHC 2:1.

Trenér píseckého týmu Rudolf Suchánek po utkání řekl: „První třetinu jsme hráli výborně, vytvořili jsme si hodně šancí, ale proměnili jsme pouze jednu. A to bylo málo. Druhá třetina byla z naší strany opět slabší, ta je pro nás snad začarovaná. Soupeř měl několik slibných příležitostí a v těchto momentech nás podržel brankář Hrubec. Třetí část zápasu byla opět výborná a jsem rád, že jsme celé utkání vyhráli. Za výborný výkon zaslouží pochvalu celé mužstvo. Teď je jenom na nás, jak zvládneme středeční zápas na ledě soupeře. Věřím, že na ledě Vajgaru zvítězíme.“

Finálová série s týmem Jindřichova Hradce nezačala pro druho〜ligové hokejisty Písku zrovna šťastně. V úvodním zápase prohráli na domácím ledě 3:4 v prodloužení a fanoušci píseckého hokeje si kladli otázku, jak to asi bude dál. Hráči IHC se však z tohoto nepříjemného šoku rychle otřepali a v následujícím zápase, hraném na hřišti soupeře, vyhráli 3:0 a srovnali stav série 1:1 na zápasy. Třetí důležitý duel se hrál v Pondělí velikonoční a písečtí hokejisté v něm týmu Vajgaru nadělili pěknou pomlázku. Vyhráli 2:0 a udělali tak důležitý krok k celkovému vítězství v této sérii. Jsou k němu velice blízko. Pokud dnes vyhrají v Jindřichově Hradci, čeká je kvalifikace o první ligu. Důležité je, že Písečtí poslední dva zápasy sehráli ve výborném stylu. Sice nevstřelili moc branek, na druhou stranu se však prezentovali výbornou hrou v obraně. A tak písecký brankář Šimon Hrubec mohl dvakrát slavit čisté konto.
Lze jen věřit, že se potvrdí slova trenéra píseckého týmu Rudolfa Suchánka, který před finálovou sérií prohlásil: „Tým Vajgaru nás nemá čím překvapit.“ Tak snad to bude platit i při dnešním čtvrtém zápase. frantisek.boranek@denik.cz

Písecký kolega ve své glose jasně dokumentuje, komu drží palce. Tak to má být. I členové redakce z Jindřichova Hradce fandí svým hokejistům. Pohled z krajské metropole na finále druhé ligy je ale přece jen jiný. Mně osobně je úplně jedno, kdo vyhraje. Dnes večer budou možná slavit hokejisté, které vede trenér Suchánek. Nemám nic proti, naopak, držím palce. Stejně tak ale přeju úspěch borcům z Jindřichova Hradce, kteří v celé sezoně prokazovali srdce bojovníků. Navazují na hokejovou tradici, která je v tomto městě úctyhodná. V Jindřichově Hradci se přece hrála extraliga! Pamatujete? Tehdejším idolem fanoušků byl právě reprezentant Československa Rudolf Suchánek, který v barvách Vajgaru bojoval jako lev. Dnes stojí na opačné straně barikády.Vyhraje–li Písek, mohli by i fanoušci Vajgaru pogratulovat tomu, jehož před časem vynášeli do nebes. Ať zvítězí kdokoli, jisté je, že fanoušci se skvěle baví. A případný pátý zápas by měl náboj jako hrom…