U Vajgaru zavládl smutek, hokejisté nepostupují

Písek, Jindřichův Hradec - Páteční rozhodují zápas Písku s Vajgarem pro jindřichohradecké hokejisty přinesl hořkou porážku a pro letošní ročník konec účinkování v II. hokejové lize.

9.4.2010

Málo důvodů k radosti měli v uplynulé sezoně písečtí hokejisté. Tu novou zahájí v krajském přeboru.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

IHC KOMTERM Písek - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Na píseckém ledě zavládla velká radost. Do kvalifikace o první ligu se podívá písecký tým, který porazil Vajgar 5:0.

Písek nenechal nikoho na pochybách a v zaplněné Komterm Aréně od začátku tvrdě tlačil na pilu.

Ve 13. minutě vstřelil v přesilovce první branku Tomáš Rod a stadion vybuchl nadšením. Ve 23. minutě zvedl prapor píseckých ještě výše kapitán Milan Bláha a zvýšil na dva nula pro Písek.

Jindřichův Hradec za celý zápas téměř nic nepředvedl a topil se v nepřesnostech a faulech. A Písek dokázal chyby hráčů ve žlutém trestat. Těsně před koncem 2. třetiny vypuklo u Otavy nadšení potřetí. Mošovský nahrál Vladimíru Novákovi a ten zvýšil na tři nula.

O minutu později zvýšil na čtyři nula Stejskal a na píseckém hokejovém stadionu bylo prakticky rozhodnuto.

O přestávce se diváci občerstvili a čekali, že Jindřichův Hradec dá do utkání vše a zkusí ho ještě zvrátit. Hradečtí se snažili, ale bylo vidět, že hokejově na Písek nemají. Rozdíl mezi týmy zvýraznil ve 3. minutě poslední třetiny David Mazanec.

Od té doby se hrálo v exhibičním tempu. Jindřichův Hradec sice čas od času naznačil, že hokej hrát umí, ale za celou třetinu se dostal pouze do několika málo šancí.

Stadionem již od 48. minuty běhala mexická vlna. Zápas se dohrál v klidu a fanoušci mohli na konci poděkovat svým hráčům hromovým skandováním "Hoši, děkujem!"

Písek tak vyhrál zápas 5:0, sérii 3:2 a zároveň ovládl svoji skupinu 2. ligy a postoupil do kvalifikace o 1. ligu.

První zápas kvalifikace se hraje již v pondělí, kdy k Otavě přijede tým z Valašského Meziříčí.