Houževnatě a aktivně hrající protivník favoritovi dlouho odolával a na lopatky jej dostala až trefa Marka Dvořáka z 52. minuty. Rtuťovitý forvard tak tím nejlepším způsobem oslavil narození dcery Jany, jenž přišla na svět den před tímto duelem.

„Úvodní třetinu jsme odehráli příliš opatrně, doma bychom přece jen měli předvést větší důraz směrem dopředu. Postupně však naše optická převaha narůstala a v závěrečném dějství vyústila i v zasloužený vítězný gól. Sportovně je ovšem třeba uznat, že hosté se představili jako velmi důstojný protivník,“ konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Jihočeši sice vstřelili tři góly, když se ve druhé části trefili i rychlík Milotinský a zkušený Mikš, ovšem řadu dalších šancí promarnili. Jejich soupeř se naopak dvakrát radoval z vedení, neskóroval však po žádných vypracovaných akcích.

„Góly do naší sítě padly po závaru a zmatcích v brankovišti. Rozhodně nejdou na vrub gólmana Kubeše. Naopak, domnívám se, že tento post může hrát v celé sérii klíčovou roli v náš prospěch. Žďárský Vajner při vší úctě kvalit našeho brankáře nedosahuje, což bylo patrné zejména v poslední dvacetiminutovce, kdy puky nekontrolovaně vyrážel pouze před sebe a v řadě případů měl i pořádnou porci štěstí,“ povšiml si Dvořák.

Jindřichohradečtí hokejisté tak vstup do náročné série zvládli, což může být pro další vývoj čtvrtfinále play off velmi důležité.

„Veřejnost od nás očekávala vítězství, a to se nám povedlo docílit. Ve druhém střetnutí bude pod tlakem zase Žďár, což by nám mohlo vyhovovat. Domácí se budou muset víc tlačit do útoku, čímž by se nám mohl otevřít prostor k brejkům,“ domnívá se.

J. HRADEC – ŽĎÁR N. SÁZ. 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky:
27. Milotinský (Voříšek, Hofmeister), 33. Mikš (Bula, Tupý), 52. Dvořák (Šulčík) – 22. M. Sobotka (Vránek), 32. Posmyk (Vránek).
Rozhodčí: Volf – Hák, Zíka.
Vyloučení: 5:5.
Diváci: 785.
Střely na branku: 35:30.
Stav série: 1:0.
Vajgar: Kubeš – Kanov, Chmel, Zíb, Tupý, Fiedler, Klíma, od 41. Žižka – Šulčík, Kupec, Dvořák – Mikš, Bula, Skokan – Voříšek, Milotinský, Hofmeister.
Druhé utkání je na programu už v pátek ve Žďáru nad Sázavou, v neděli se série opět vrátí na jindřichohradecký zimní stadion (18 hodin).

Upozornění divákům

Vedení jindřichohradeckého Vajgaru znovu upozorňuje příznivce klubu na následující organizační opatření v play off:
Při jednotlivých utkáních budou v provozu dvě pokladny (stávající u brány Tyršova stadionu + místo u vstupu do stadionu u vrátnice), přičemž vstup bude divákům umožněn pouze hlavním vchodem.
S platností od neděle 14. března lze zlevněné vstupenky na utkání zakoupit pouze v předprodeji (nikoliv u pokladny v den zápasu), a to v sekretariátu klubu v pracovní dny od 14 do 16 hodin.
Cena běžného vstupného pro play off činí 60 korun, zlevněný lístek (důchodci, studenti) přijde na 40 korun.
Všechna tato opatření směřuje vedení klubu k vylepšení finančního efektu ze vstupného během jednotlivých duelů KLH Vajgar ve vyřazovací části.