Už je zle, hokejisté Motoru dnes musí na Slavii odvracet první mečbol

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice prohráli ve třetím semifinálovém utkání play off první WSM ligy na ledě Slavie Praha 1:3 a v sérii prohrávají už 0:3. Čtvrtý duel se hraje dnes opět v Praze (17:30) a tým Radka Bělohlava bude odvracet mečbol.

19.3.2016

Radek BělohlavFoto: Deník/ Jan Škrle

Do stále pořádně prořídlé sestavy Jihočechů se z marodů vrátili Nouza, Straka a Chovan, na levém křídle druhého útoku opět nastoupil obránce Žovinec a alespoň na střídačku se posadil gólman Gába. „Zadarmo jim to ale nedáme," vzkázal soupeři před zápasem i přes velké problémy se sestavou prezident klubu Roman Turek. Stejný dojem měla i početná skupina českobudějovických fanoušků, která byla také po celý duel pořádně slyšet.

Už v 5. min. však mohlo být zle. Při gólové šanci D. Hrušky naštěstí předvedl Bláha exkluzivní zákrok. Zlikvidoval pak i další velkou možnost Kašpaříka. Na druhé straně zase zahrozil mladík Panáček. Domácí byli v první třetině aktivnější, ale více brankových příležitostí už si nevytvořili.

Po změně stran tlak sešívaných zesílil a ve 24. min. se také poprvé měnilo skóre. Bláhu prostřelil Šafránek. O minutu později to bylo už 2:0. V obrovské skrumáži před Bláhou se prosadil D. Hruška a hostující střídačka si brala oddechový čas. Pro zdecimované Jihočechy to byla příliš krutá rána.

Na ledě už pak bylo prakticky jen jedno mužstvo. To domácí. V přesilovce pět na tři zvýšil na 3:0 ještě ve druhé třetině Vas a bylo bohužel téměř po zápase.

V závěrečné třetině ještě slávista Jiránek drsným zákrokem zranil Švihálka. Hostím sluší ke cti, že utkání nezabalili. Soupeře ještě zatlačili a po zásluze se dočkali alespoň čestného úspěchu. V přesilovce se prosadil kanonýr Nouza. Znovu on měl na hokejce kontaktní gól, Hyláka však tentokrát nepropálil.

Na víc už síly přes veškerou snahu nebyly a soupeř si vítězství pohlídal.

Branky a nahrávky: 24. Šafránek (Jiránek, Knot), 25. D. Hruška (Mikulík), 37. Vas (Robinson, Pavlin) – 48. Nouza (Chovan, Jos. Straka). Vyloučení 4:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Přikryl, Kubičík – Adamec, Poruba. Diváci: 3865. Stav série: 3:0.

ČEZ Motor: Bláha – Suchánek, Kolmann, Mucha, Zíb, Bohunický, Vráblík – Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Žálčík, Babka, Žovinec – L. Marek, Chovan, Mikyska – Točík, Prokeš, Panáček, od 35. navíc Sloboda. Trenéři Bělohlav a Štrba.

Trenér Radek Bělohlav (Motor): "Utkání se mi těžko hodnotí. Přišli jsme o něj v prvních osmi minutách druhé třetiny. To je špatné  zjištění. Dáváme málo branek  a venku se na jeden gól těžko vyhraje. Rvali jsme se o to. Ve třetí třetině jsme se zvedli. Náš cíl je vráti sérii do Buděšjovic a máme na to ještě jeden pokus."

Ve čtvrtek mrzlo, ale ne všude

Jižní Čechy - Ve čtvrtek ráno viděli Jihočeši na teploměrech mráz, ale neplatilo to po celém kraji.

Hradec má letošní plán zimní údržby

Jindřichův Hradec - Podívejte se s námi, kde se letos bude a nebude uklízet sníh.

Policisté převzali ocenění a chystají besedu o četnících

Jindřichův Hradec - Nezávislý odborový svaz Policie České republiky nepořádá akce jen pro policisty.

Hradečtí basketbalisté vypadli z poháru s Pískem

Písek – Jindřichohradečtí basketbalisté nevyhráli v nové sezoně ještě žádný mistrovský zápas. Po osmi porážkách v Kooperativa NBL totiž překvapivě podlehli i v Českém poháru prvoligovému Písku 81:86.