Byl pro vás zápas v Jihlavě z hlediska atmosféry životním zážitkem?
Určitě to byl životní zážitek. Bylo tam minimálně patnáct set, ale možná i dva tisíce našich fanoušků. Bylo to něco fantastického. Co k tomu víc říct. V první třetině jsme byli jednoznačně lepší, ve druhé jsme možná trochu polevili a Jihlava nás několikrát zatlačila. Podržel nás ale Ondra Bláha v brance a zápas jsme vyhráli.

Čekali jste, že do Jihlavy dorazí až tolik vašich příznivců?
Věděli jsme dopředu, že jede speciální vlak a bude tam určitě přes tisíc našich fanoušků. Že to bude ale takhle velké, to očekával asi málokdo. Náš kotel byl možná větší než ten domácí. Byla to paráda. Zážitek na celý život.

Vaši příznivci se starali o atmosféru už při rozcvičce?
Ano. Hodně lidí tam bylo už v době, kdy jsme se chystali na suchu. Na rozcvičce na ledě už fandili, takže atmosféra byla opravdu fantastická.

Narušilo ji trochu, když po vašem prvním rychlém gólu přilétla na led dýmovnice?
Nějaká světlice tam spadla. Bohužel i to se stává.

Nepřibrzdilo vás to malinko v dobrém rozjezdu utkání?
To si nemyslím. První třetinu jsme byli lepší a podobné věci se i na hokeji stávají.

V závěru první třetiny jste dal druhý gól, který se později ukázal jako vítězný. Vystihl jste špatnou rozehrávku obránce Dobrovolného. Tušil jste, že by mohl takhle nahrávat?
On byl pod tlakem, takže jsem čekal, že by to mohl z otočky takhle hodit. Ani se nepodíval, kam nahrává. Dal mi to přímo na hokejku a už jsem jel sám na bránu.

Měl jste dopředu jasno, že budete střílet brankářovi mezi nohy?
Ne. Původně jsem chtěl jít do bekhendové kličky, ale gólman byl hodně roztažený, tak jsem vystřelil.

Jihlava v závěru ještě zlobila, když snížila na 1:3 a měla samostatný nájezd?
Ani ne. Pořád jsme vedli o dva góly. Oni odvolali brankáře a Tomáš Nouza dal do prázdné gól na 4:1. Ani tam nějakou větší šanci v závěru neměli. Zápas jsme kontrolovali až do konce.

Když tam bylo tolik vašich fanoušků, tak jste ani nemohli prohrát?
Určitě nás to tlačilo dopředu, ale každý zápas se dá prohrát. Ale tenhle asi opravdu těžko. (úsměv)

Nyní vás čeká domácí zápas s Třebíčí, který při pohledu do tabulky bude hodně důležitý. Vy jste druzí, váš soupeř o tři body třetí. Vnímáte význam tohoto utkání?
V každém případě je to důležitý zápas, ale pro nás je důležitý každý. Vždycky chceme uhrát nějaké body. Jsme doma, takže budeme chtít všechny tři.

Největší nebezpečí hrozí od první řady Třebíče. Budete si na ni dávat zvýšený pozor?
Je to silný a důrazný útok, který umí dobře sehrát přesilovky. Havel je vyloženě střelec, který umí dávat góly. To je hráč, kterého musíme eliminovat. Ale nemůžeme se soustředit jen na jednoho hráče. Musíme hrát naši hru a zápas vyhrát.

Registrujete třeba i takový detail, že pokud vyhrajete minimálně o dva góly, budete mít s Třebíčí lepší vzájemné zápasy, což může hrát v blížícím se závěru základní části soutěže významnou roli?
To zatím nesledujeme. To je ještě hodně daleko. Pořád zbývá dvanáct zápasů a to je ještě brzy na podobné spekulování. Hlavně chceme vyhrát za tři body. A je jedno, jestli to bude o gól nebo o pět.