Slavný Horácký stadion, kde bývalý armádní klub získal 12 československých titulů, půjde co nevidět k zemi a minimálně do poloviny roku 2024 se na jeho místě bude budovat nová aréna. Po tu dobu, tedy minimálně na dvě kompletní sezony, musí Dukla, která v uplynulém ročníku ovládla základní část i play off I. ligy a v baráži o extraligu podlehla Kladnu, vzít zavděk azylem. Volba nakonec padla na Pelhřimov a Jindřichův Hradec, kde se momentálně v kategorii dospělých žádná ligová soutěž nehraje. Větší porci domácích utkání Chance ligy Jihlava absolvuje na pelhřimovském ledě, což je vzhledem ke kratší vzdálenosti logickým vyústěním této situace.

Jindřichův Hradec si představitelé Dukly vybrali jako další destinaci kvůli letité tradici hokeje ve městě i odpovídajícímu zázemí. Smlouvu se Službami města, což je provozovatel zimního stadionu, zástupci obou stran podepsali zatím na nadcházející sezonu a vyplývá z ní, že do konce kalendářního roku se u Vajgaru uskuteční šest prvoligových duelů.

„Z šestnácti domácích zápasů do konce letošního roku jich Dukla u nás absolvuje šest. Myslím, že to bude tahák pro příznivce, protože pořádný hokej se v Hradci dlouho nehrál,“ poznamenal ředitel Služeb města Ivo Ježek.

O která utkání konkrétně půjde, však zatím není určeno. Ale obě strany budou usilovat, aby diváci mohli spatřit v akci týmy typu ambiciózního Vsetína. „Harmonogram zápasů budeme teprve domlouvat, musí to být i v součinnosti s našimi soupeři. Jinak však mohu říci, že jsme rádi, že jsme se s představiteli města a provozovateli zimního stadionu domluvili na spolupráci. Stadion je v dobré kondici, kvůli licenčnímu řádu zbývá doladit jen pár drobností. Těšíme se na spolupráci a doufáme, že sem přivezeme sport na vysoké úrovni a pomůžeme s další propagací hokeje ve městě,“ zdůraznil jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban.

„Všichni si ještě pamatujeme lepší časy zdejšího hokeje. Věřím, že Hradečáci na hokej chodit nezapomněli a přejeme Dukle, aby všechna svá utkání, která tu absolvuje, vyhrála a získala si u nás další fanoušky,“ reagoval jindřichohradecký starosta Jan Mlčák.

Za pronájem zimního stadionu na jedno utkání včetně souvisejících služeb městská firma zinkasuje necelých dvacet tisíc korun. Smlouva obsahuje rovněž inflační doložku, takže na konci roku se s výhledem na další část sezony v roce 2022 bude vzhledem k prudkému nárůstu cen energii jednat o její případné úpravě.

Jednotnou cenu vstupného na soutěžní utkání v Chance lize Dukla stanovila na 150 korun. „Nebudeme však rozlišovat, kde kdo bude sedět či stát. Až bude znám konkrétní program zápasů, které tu odehrajeme, lze uvažovat i o permanentkách třeba jen pro hradecký stadion,“ naznačil Ščerban a připomněl, že hracími dny v základní části jsou pondělí, středa a sobota.

Jihlavský hokejový klub prioritně myslí i na své věrné příznivce přímo ze srdce Vysočiny a v případě zájmu bude řešit i jejich dopravu na „domácí“ zápasy. „Naši příznivci zatím preferují individuální dopravu, ale jsme připraveni pro ně zajistit kyvadlovou dopravu autobusy či vlakem,“ zmínil jednatel Dukly.

A proč volba jihlavskoho klubu padla právě na Jindřichův Hradec. „Hradec býval dlouhé roky zavedenou hokejovou adresou, vyrostla tu plejáda vynikajících hráčů, je tu dobré zázemí, není to z Jihlavy daleko a na jihu Čech se momentálně hokejová první liga nikde nehraje,“ vyjmenoval hlavní atributy výkonný ředitel Dukly Emil Kristek.

Jen pro zajímavost, hokejová I. liga se v Jindřichově Hradci hrála naposledy v sezoně 2005/06, kdy v ní působil KLH Vajgar, který dnes sportovní činnost nevyvíjí. V současnosti na jihu Čech žádný klub v Chance lize nepůsobí. Českobudějovický Motor je v extralize, Tábor a Písek pak ve II. lize.