V Budvar aréně se utkaly dva týmy, kterým se v poslední době daří. Motor vyhrál za tři body své poslední tři zápasy, Benátky dokonce pět. Domácí celek nastoupil až na zraněného Moravce a Skuhravého, který je nyní k dispozici  Litvínovu v nejvyšší soutěži, v kompletním složení. Hosté přijeli v silném sestavě s několika pendly z extraligového Liberce na čele s gólmanem Schwarzem.

A ten kapituloval hned ve 3. min., kdy se znovu prosadil muž posledních zápasů David Kuchejda. Jeho bekhendovou střelu ještě brankář Benátek kryl, ale českobudějovický pracant doslova došťoural kotouč do jeho klece.

Jenže vyrovnáno bylo po pouhých čtyřech minutách. V první přesilovce zápasu vypálil Ulrych a Skořepa tečoval kotouč tak šikovně, že Kůdela nemohl zareagovat.

Svižný hokej ale pokračoval i nadále. Kůdela musel vytáhnout těžký zákrok při dobré možnosti Skalického. Na druhé straně nezužitkovali velké šance Šachl ani Vaniš. Do kabin tak šli poprvé oba soupeři za nerozhodného stavu 1:1.

Také po změně stran se hrál  vyrovnaný zápas. Mírně navrch ale přece jen měli lépe bruslící hosté. Při šanci Skořepy musel čarovat Kůdela a českobudějovický gólman si vychutnal i sólo Vařechy a jeho pokus o bekhendový blafák. Bez pohromy přežili domácí i sólo Klimta po hrubici Pšurného při vlastní přesilovce.

Jihočeši se dočkali až v samotném závěru druhého dějství. Mladík Rob však svou kličkou na zkušeného Schwarze nevyzrál.

Třetí dějství se neslo v opatrném duchu a ani jeden ze soupeřů především nechtěl udělat chybu. Aktivnější byl domácí celek, ale do šancí se dostával přes pozorně bránícího soupeře jen velice těžko. Hosté mohli rozhodnout v přesilovce, Plodek však naštěstí velkou šanci spálil.

Rozhodčí v závěru poslali nedisciplinované domácí do tří, ale ti dvojnásobné oslabení ustáli.  Prodloužení branku  nepřineslo, o bodu navíc rozhodl v sedmé sérii nájezdů hostující Špaček.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kuchejda (Ondřej) – 7. Skořepa (Ulrych), rozh. náj. Špaček.
Vyloučení 8:4, využití 0:1.
Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Gerat, Hynek. Diváci: 3710.
ČEZ Motor: Kůdela – J. Novák, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř – Kotalík, Pajič, Dan. Boháč – Melka, Rob, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Šperger, Ferebauer – Přibyl.  Trenéři Rosol a Bělohlav.