Tentokrát na domácím ledě v pohledném a kvalitním duelu podlehli druhé Technice Brno 2:3, když všechny góly padly až v závěrečné třetině.

Vajgar se i tentokrát musel obejít bez zraněného útočníka Jaroslava Kocara a nově pak i bez dalšího forvarda Petra Šachla, který se vypravil na zahraniční angažmá do Itálie a jeho epizoda na jihu Čech tak s největší pravděpodobností definitivně skončila.
Ve třetí formaci se naopak poprvé představil Jakub Pekárek z prvoligové jihlavské Dukly.

Domácí hokejisté sice svého soka poměrně výrazně přestříleli, jenže s koncovkou jsou momentálně na štíru. A je také třeba přiznat, že vyloženější šance si připravili Brňané.
„Odehráli jsme zřejmě nejpovedenější střetnutí v sezoně, ale na body to stejně nestačilo. Rozhodující góly jsme znovu inkasovali v oslabení, první při vyloučení a třetí při signalizované výhodě, kdy hosté měli na ledě o hráče navíc," konstatoval vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

„Vysokoškoláci" se ujali vedení z přesilovky ve 44. minutě, o dvě minuty později však srovnal Kupec, jehož do brejku vyslal Tupý. Druhý gól Techniky padl v 54. minutě a svůj náskok pojistila necelé dvě minuty před sirénou, kdy fauloval Chmel a sudí nechali hostům výhodu.
Vzápětí sice vykřesal naději pro Vajgar Mařík, jehož ke skórování vybídl Skokan, ale jindřichohradeckým hokejistům už víc souzeno nebylo ani v závěrečné hře bez brankáře, při níž jejich početní výhodu na šest ku čtyřem ještě umocnil krosček Strýčka.

„Brno na závěr nasadilo své nejzkušenější hráče, kteří si při našem power play těsný náskok pohlídali," zmínil.

Kolo před koncem první čtvrtiny základní části se tak opakuje situace z minulých sezon. Vajgar totiž ani v nejúspěšnějších letech nezažíval zrovna povedený začátek a rozjížděl se poněkud těžkopádně.
„Nevím, zda to může být letos podobné. Je třeba vidět, že téměř všechny celky, s nimiž jsme se doposud střetli, lépe napadají a předčí nás i bruslařsky. Navíc se zatím střelecky trápí naše první a druhá formace, od nichž se očekává, že budou zápasy rozhodovat. Na druhou stranu v týmu působí řada mladíků, kterým bude nějaký čas trvat, než se na seniorskou soutěž adaptují," soudí Josef Kuliš.

Jindřichohradecké hokejisty v neděli čeká velice důležité utkání v Chotěboři, která je v tabulce předposlední a na Vajgar má dva body k dobru.
„Ideální by bylo získat tři body, čímž bychom se odpoutali z posledního místa a to by pro mužstvo znamenalo i psychickou vzpruhu. Záleží také na tom, jakou sestavu budeme mít k dispozici a zda nám České Budějovice uvolní některé extraligové juniory, bez nichž jsme se nyní proti Technice museli obejít. V naší situaci je však dobrý každý bod," naznačuje ambice, s nimiž na Vysočinu vyrazí.

J. HRADEC – TECHNIKA BRNO 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)
Branky: 46. Kupec (Tupý), 59. Mařík (Skokan) – 44. Hnilička (Benýšek), 54. Bělohlávek (Látal), 59. Sedláček (Strýček).
Rozhodčí: Talpa – Dančišin, Matějček . Diváci: 285.
Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1.
Poměr střel: 38:28.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Maryška, Tupý, Tržil, Ištvánik – Záhora, Kupec, Dvořák – Mazanec, Mařík, Skokan – Jasanský, Tomšík, Pekárek.
Další výsledky 8. kola:
Pelhřimov – Žďár nad Sázavou 2:7, Hodonín – Břeclav 7:3, Nymburk – Chotěboř 7:2, Moravské Budějovice – Kolín 4:1.