Představili se v něm na ledě Pelhřimova, se kterým se v mistrovské sezóně potkají v II. lize – Západ. V utkání proti HC Lední Medvědi se v jindřichohradecké sestavě objevil velký počet mladých akvizic, které se snaží o to, aby se prosadily do kádru pro druholigovou soutěž.

Z mladíků na sebe nejvíce pozornosti upoutal brankář Jiří Švihálek, jenž v kleci Vajgaru strávil podstatnou část utkání. Inkasoval třikrát, ale ještě mnoho ošemetných situací vyřešil.

Ve čtvrtek se Vajgar poprvé představí taktéž před svými fanoušky. Od 18 hodin se na Zimním stadiónu Jana Marka střetne s HC M. Budějovice 2005, což je sice tradiční rival a fankluby obou týmů udržují přátelské styky, ale v sezóně se mužstva nepotkají, neboť Žihadla byla přesunuta do skupiny Východ. Dnešní duel bude zajímavý i z toho důvodu, že celek J. Hradce premiérově nastoupí pod taktovkou nového kouče Aleše Dvořáka, jenž byl toto pondělí jmenován hlavním trenérem.

Sedmatřicetiletý držitel licence B ještě nedávno tvrdil muziku v obraně Vajgaru. Téměř stokilový bek se chystá ke studiu nejvyšší licence A, přičemž u jindřichohradeckého mužstva může působit v roli lodivoda díky pochopení a vstřícnosti správní rady HC Č. Budějovice.

Pelhřimov – J. Hradec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).
Branky a asistence: 17. Rossman (Vysloužil), 22. F. Kasalý (Pometlo, Kubát), 38., 49. Bezděk (Rašner, Rossman) – 52. Stehlík (Popelka). Střely na branku: 41:19. Rozhodčí: Polák – Šťastná, Ryšavý. Vyloučení: 4:5. Využití přesilovek: 1:0, 130 diváků.
J. Hradec: Švihálek (31. – 40. Fogl) – Kadlec, Jon, Tržil, Popelka, Stehlík, Benda, Kohút – Brabec, Voříšek, Jasanský, Lazorišák, Heřmánek, Pichler, Šesták, Pixa, Michal, Šafář, Kundrát.

Roman Pišný