Hokejisté Vajgaru zvládli závěr kalendářního roku na výbornou. Z posledních tří duelů si totiž připsali osm bodů.
Nejprve zdecimovali Trutnov (11:1), dále na nájezdy uspěli na ledě Pelhřimova (5:4) a mezi svátky si snadno poradili i s poslední Kutnou Horou (6:1), což se příznivě promítlo do tabulky. Momentálně jim se ziskem 47 bodů patří čtvrtá pozice, přičemž na třetí Kolín ztrácejí už jen tři a na druhou brněnskou Techniku pak čtyři body.
Do konce třetí čtvrtiny základní části zbývá odehrát pouze dvě kola, v nichž Jihočeši ve středu nastoupí na ledě vedoucího Hodonína a v neděli doma přivítají nevyzpytatelný Žďár nad Sázavou.


Tabulce skupiny Střed v této sezoně neohroženě vévodí celek ze Slovácka, který v dosavadním průběhu soutěže nastřádal úctyhodných 68 bodů. Jindřichohradečtí hokejisté v obou dosavadních vzájemných soubojích sice prohráli, ovšem pokaždé velice těsně. Na horkém hodonínském ledě v prvním duelu vedli už 4:0, aby nakonec padli v prodloužení 4:5. Doma si pak Vajgar připsal porážku 0:1.
„V obou zápasech jsme se však přesvědčili, že se nejedná o protivníka, který by nebyl k překonání. Zejména první zápas jsme měli dobře rozehraný, ale ten pak hrubě ovlivnil hlavní rozhodčí. Věřím, že navážeme na dobré výkony ze závěru uplynulého roku a nějaký bod přivezeme,“ přeje si výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Během sváteční přestávky doznal dílčí změny i hráčský kádr. Hradecký klub už totiž nepočítá se službami finských forvardů Mäkeläho a Härkönena, kteří se těsně před Vánocemi vrátili domů.
Mimo hru je opět také útočník Kadela, jenž si obnovil poranění vazů v kotníku, a vedení Vajgaru zvažuje další působení obránce Bači z Písku. Tréninkový výpadek měl kvůli nachlazení i Milotinský, ale ten už dnes v Hodoníně zřejmě bude k dispozici.


S blížícím se play-off i uzávěrkou přestupů, která vyprší o půlnoci 31. ledna, se také Jihočeši poohlíží po případných posilách, kterými by před rozhodující fází sezony vyztužili svůj tým. „Na konkrétní jména je ještě příliš brzy, ale naší snahou je přivést výhradně zkušené hráče z vyšších soutěží,“ poznamenal Dvořák.


Jak už bylo v úvodu zmíněno, základní část II. ligy začíná finišovat a svěřenci kouče Václava Kmoníčka, který přesně na Silvestra oslavil kulaté padesátiny, by rádi zahájili frontální útok na vyšší příčky, aby si před vyřazovacími boji vytvořili co nejvýhodnější pozici. Hodonín o pozici lídra už jen stěží někdo připraví, ale ve hře je ještě druhá příčka.
„Ve čtvrté části máme poměrně příznivý los, neboť silné soupeře přivítáme na svém ledě a venku nás čekají ti relativně hratelnější a papírově slabší. V této chvíli je ve hře ještě 36 bodů, a to je porce, která může velice výrazně zahýbat pořadím v tabulce. Věřím, že v náš prospěch,“ zdůraznil funkcionář.

Dvořák se ještě jednou poznámkou vrátil k termínu utkání s Kutnou Horou, které se uskutečnilo na sklonku roku mezi svátky. „Střetnutí s poměrně neatraktivním soupeřem sledovala třetí nejvyšší návštěva v letošní sezoně a jen se potvrdily předpoklady, že o hokej v tomto období je mezi příznivci zájem,“ potěšilo Dvořáka.