Kkrátce po desáté hodině nasedli do autobusu dačické společnosti Štefl Tour a vydali se na sněžnou anabázi do téměř 300 kilometrů vzdáleného Trutnova.

„Z hráčů celou cestu čišelo odhodlání získat všechny body, když už museli v takovém nečase tuto trasu až do Krkonoš absolvovat,“ líčil náladu druhého týmu II. ligy, který chtěl zároveň odčinit poslední zaváhání s Kolínem, výkonný ředitel klubu František Dvořák.

A na ledě to bylo také od prvních minut pořádně znát. Hosté navíc měli k dispozici téměř kompletní kádr, tedy včetně všech táborských pendlů, a přestože konečný výsledek 5:3 o tom zcela přesně nevypovídá, o jejich zaslouženém vítězství nebylo rozhodně pochyb.

„Dosažené skóre je pro Trutnov více než milosrdné, což zapříčinila i naše smůla v koncovce. Na domácí tým diváci dokonce pískali, a to hlavně ve chvílích, kdy jsme jej na dlouhé minuty uzavřeli v jeho obranném pásmu,“ podotkl šéf klubu.

Po pětihodinové zpáteční cestě dorazila jihočeská výprava krátce po půlnoci ke svému zimnímu stadionu a řadu hráčů čekala ještě hodinová jízda do svých domovů.

„Je třeba si uvědomit, že drtivá většina hokejistů ráno vstává do zaměstnání. Přestože se řada příznivců stále domnívá, že hráči jsou placeni jako v extralize, rozhodně tomu tak není a pro peníze hokej určitě nehrají,“ dodal.

TRUTNOV – J. HRADEC 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky:
16. Berger (Chytráček, Jindřich), 40. Pazdera (Jindřich, Chytráček), 51. Havlíček (Mikolášek, Dlab) – 16. Bula (Mazanec), 24. Skokan (Zíb), 38. Tupý (Hájek), 50. Kanov (Kupec, Šulčík), 60. Kupec (Mazanec).
Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Šejnoha (T) 10 min. OT.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Vajgar: Kubeš (31. Hnízdil) – Tupý, Zíb, Klíma, Chmel, Vinogradov, Kanov, Ištvánik – Hájek, Matušík, Skokan – Šulčík, Kupec, Dvořák – Mazanec, Bula, Voříšek.
V dalším utkání II. ligy přivítá ve středu Vajgar doma Kutnou Horu (18 hodin).