Tedy od splnění plánu, který jim vedení klubu v průběhu sezony určilo.
Vajgar totiž vede v sérii nad Benešovem 2:0 na zápasy a rozhodnout může již ve čtvrtek večer, kdy ve své domovské aréně s protivníkem změří síly potřetí (18 hodin).

Jihočeši k vytouženému cíli učinili výrazný krok v úterý večer na ledě Vodních Lvů, kde se nakonec radovali z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

„Je třeba poznamenat, že domácí předvedli horší výkon než v prvním střetnutí, což ovšem platí také o našem mužstvu. Benešov se dostal do vedení, my pak dokázali vývoj otočit, ale místo toho, abychom domácí tým dorazili, lehkovážně jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Toho soupeř využil, znovu převrátil skóre na svou stranu a nás od porážky zachránila až vyrovnávací teč Nielikäinena po ráně Tupého tři minuty před koncem základní hrací doby,“ líčil průběh střetnutí výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Následné desetiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak ke slovu přišly samostatné nájezdy.

Benešovští do penaltové loterie překvapivě nenasadili technicky vytříbeného Kaňku a z trojice exekutorů se trefil pouze Jonáš. Hostující Skokan s M. Dvořákem své nájezdy neproměnili, a tak Vajgar udržel ve hře ve třetí sérii se štěstím Kupec. Stejný hráč začal i další rundu, ale tentokrát už nic nevymýšlel a bombou prostřelil mladého gólmana Hrubého. Vodní Lev P. Dvořák sice jindřichohradeckého Kubeše vytáhl z jeho svatyně, ale z úhlu odkrytou branku přestřelil a Vajgar tak mohl začít slavit!

„Tušili jsme, že to nebude jednoduché. Benešov byl nepříjemný, bylo vidět, jak moc stojí o vítězství. My si navíc situaci zkomplikovali několika zbytečnými vyloučeními. Prodloužení už bylo jasně naše, protože jsme hráli až do půlky zápasu na čtyři lajny a domácí pak v závěru fyzicky nestačili. V nájezdech David Kupec ukázal, proč je nejlepším útočníkem této soutěže,“ podotkl jeden z jindřichohradeckých trenérů Jiří Hájek.

Třetí zápas semifinále je na programu již dnes a pokud jej Jihočeši doma zvládnou, mohou se začít připravovat na píseckého rivala, jenž si ve druhé sérii proti Kutné Hoře počíná podobným způsobem. Ale musí se mít na pozoru, protože poslední krok většinou bývá nejtěžší.

„Do zápasu musí jít manšaft s velkým nasazením a odhodláním. Pokud však zopakujeme výkon jako v prvním střetnutí, kdy jsme soupeře porazili 4:2, nemám o postup do finále sebemenší obavy. Zároveň bychom tuto sérii rádi ukončili co nejdřív i proto, abychom měli dostatek času na regeneraci a mohli se v klidu připravit na Písek,“ přeje si Dvořák.

BENEŠOV – J. HRADEC
3:4 SN (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)
Branky:
26. Jonáš (Kaňka), 40. Kaňka (J. Verbík, Jonáš), 48. Jonáš (R. Verbík, Kaňka) – 28. Skokan (Bula, Klíma), 38. Bula (Nielikäinen, Skokan), 57. Nielikäinen (Tupý), rozhodující nájezd Kupec.
Rozhodčí: Stolín – Maštaliř, Svoboda.
Vyloučení: 10:10, navíc P. Dvořák (Ben.) a Klíma (JH) 10. min. OT.
Využití: 1:0.
Oslabení: 1:0.
Diváci: 373.
Střely na branku: 21:33.
Vajgar: Kubeš – Kanov, Chmel, Zíb, Tupý, Fiedler, Klíma, od 30. Žižka – Šulčík, Kupec, M. Dvořák – Mikš, Bula, Skokan – Voříšek, Milotinský, Hofmeister – Hájek, Ježek, Nielikäinen – od 45. Mazanec.
Stav série: 0:2.