Po jejich hladké a zasloužené výhře v derby nad Pelhřimovem 6:1 se na počátku závěrečné čtvrtiny jejich náskok před třetím Benešovem rozrostl už na deset bodů.

Vajgar byl od počátku střetnutí aktivnější než rival z Vysočiny, nicméně po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 1:1. V prostřední části však domácí hokejisté nenechali své věrné příznivce, jichž se tentokrát sešlo více než šest stovek, dlouho na pochybách v úvahách, kde zůstanou tři důležité body, a pěti krásnými trefami vzali svému soupeři veškeré naděje na přijatelný výsledek.

„Před derby bývá vždy ošemetné odhadnout, jak se může vyvíjet, ale naši hráči tentokrát příkladným přístupem i dobrou hrou nedali protivníkovi šanci překvapit, jako se to stalo v předcházejícím vzájemném měření sil na našem stadionu,“ připomněl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák porážku 2:5 ze druhé čtvrtiny soutěže.
Na pohodovém vítězství se tentokrát podíleli především táborští prvoligoví pendlové. Obránce Zíb i forvard Voříšek, který konečně protrhl střeleckou smůlu, se do soupeřovy sítě trefili shodně dvakrát. Nejkrásnější akci zápasu zase předvedlo při pátém gólu útočné komando Šulčík, Kupec, Dvořák.

„Zpočátku jsme měli ze soupeře trochu obavy, ale i tak jsme byli po celý zápas hokejovější. Přestože jsme v prostřední části docílili pěti gólů z deseti ran, což je pěkná produktivita, stále se potýkáme s tím, že málo střílíme. Musíme se víc tlačit do koncovky, protože v play off by nám frekvence kolem dvaceti, pětadvaceti střel za utkání nemusela stačit,“ podotkl jeden z koučů Vajgaru Jiří Hájek.

Jindřichohradečtí hokejisté mají nyní v programu druholigové skupiny Střed dva volné termíny a další zápas je tak čeká až v neděli 14. února.

Bude ovšem stát za to, neboť Vajgar v něm na domácím ledě přivítá v jihočeském derby suverénního lídra tabulky Komterm Písek!

„Vzhledem k tomu, že nás kvůli rozlosování čeká poměrně dlouhá herní pauza, domluvili jsme si přípravné utkání s českobudějovickými extraligovými juniory, které na jejich ledě odehrajeme ve středu 10. února,“ upřesnil Dvořák.

Jihočeši by v právě zahájené poslední čtvrtině dlouhodobé části rádi udrželi současné postavení na druhém místě tabulky, které jim do vyřazovací části zaručuje minimálně ve čtvrtfinále a v semifinále zahájení sérií i případný rozhodující zápas na vlastním hřišti.

Osm nových posil

Na tuzemském hokejovém trhu vypršel o půlnoci 31. ledna přestupní termín a v tomto ohledu bylo v posledních dnech a hodinách velmi živo i z pohledu jindřichohradeckém klubu, který pro play off angažoval hned osm nových hráčů.

Vajgar tak do vyřazovacích bojů posílí finský gólman Rautiola z Oulu, obránci Hartman se Žižkou a útočníci Hofmeister, Bursík, Milotinský (všichni z Kadaně), Ježek z Českých Budějovic a zkušený Fin Nielikäinen z Jokeritu Helsinky.

Bližší informace o těchto transferech přineseme v nejbližších dnech.

J. HRADEC – PELHŘIMOV 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)