Ve druhé hokejové lize Milevští v sobotu zachraňovali vítězství až v prodloužení, J. Hradec dostal v Klášterci lekci z produktivity.

Nejhůř dopadl Vajgar, dostal osm gólů v Klášterci, spokojenost nebyla ani v Táboře. Z plného počtu bodů se radoval jen Písek.

KLÁŠTEREC – J. HRADEC 8:3 (1:2, 4:1, 3:0) – Zranění třísel elitního útočníka Skokana při rozbruslení nevěstilo z pozice Jihočechů nic dobrého. Přesto se Vajgar už v první minutě dostal do vedení a jeho hráče nedeprimovala ani rychlá odpověď domácích. Ve 23. minutě sice zvýšil Mazanec na 3:1, ale vzápětí hosté vypadli úplně z role. Klášterec ještě v téže minutě dvěma slepenými góly vyrovnal a do konce prostřední části zcela otočil skóre. Jindřichohradecký tým na začátku třetí třetiny trestuhodně zahodil pět (!) tutovek a místo aby střetnutí zdramatizoval, dostal lekci z produktivity.

Branky: 2. Freiberg (Spitzer, Buchal), 23. Buchal, 23. Řepík, 36. Buchal (Ton, Kocek), 36. Stehlík (Kocek), 45. Novotný (Bečvář), 53. Kocek (Stehlík, Ton), 56. Buchal (Spitzer, Boguský) – 1. Kurikka (Cmunt J.), 16. Fiedler (Šťastný), 23. Mazanec (Fiedler).
Rozhodčí: Vilt – Gerát, Sentenský.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 1:1.


TÁBOR – BENEŠOV 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) – Hosté díky první útočné formaci první polovinu zápasu zvládli výborně, přesto měli domácí po většinu času více ze hry. Minisouboj s výborným brankářem Malíkem a však prohráli na celé čáře…

PÍSEK – ROKYCANY 7:3 (3:0, 1:1, 3:2) – favorit utkání zahájil vedení již z prvního útoku, v čase 0:32 se prosadil Kica – 1:0. Ve 12. minutě využili domácí přesilovku a byl to opět Kica, který zvýšil na 2:0. V 18. minutě dobře hrající domácí upravili Novotným na 3:0. Tak skončila první třetina. Ve druhé části zápasu hned ve 23. minutě snížili hosté Metličkou na 3:1. Po této brance se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 36. využil Míka přesilovku a zvýšil na 4:1. Hosté ještě vykřesali částečnou naději hned na začátku třetí třetiny, kdy hned ve 41. Metlička snížil na 4:2. Potom znovu jako v prvé třetině zabrali domácí, ve 47. z přesilovky pět na tři Pavel Procházka zvýšil na 5:2. Potom Slavík v 52. zvýšil na 6:2 a v 55. MÍka na 7:2. Tímto stavem bylo prakticky o vítězi utkání rozhodnuto. Konečnou úpravu výsledku provedl hosující Kreuzman v 57. minutě na konečných 7:3.

MILEVSKO - KLATOVY 3:2 p.p. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) – Již od začátku bylo jasné, že případné vítězství domácích bude stát mnoho sil. Hosté hráli tvrdý a rychlý hokej, byli naprosto vyrovnaným soupeřem, o čemž svědčí zásahy brankářů (30:30). Vedení se ujaly Klatovy, ale tým ZVVZ brzy vyrovnal. Stejný obraz hry byl i ve druhé třetině. V závěru měly oba celky možnost strhnout vítězství na svoji stranu využitím dvojnásobných přesilovek, ale branka nepadla. Hned v první minutě prodloužení byl vyloučen Šulčík, ale hosté přesilovku nevyužili. Naopak Šulčík při svém návratu na led zajistil domácím dvoubodové vítězství.

Zpravodajové Deníku