Nejkratším možným způsobem přešli přes čtvrtfinále druholigové skupiny Střed hokejisté Vajgaru. Ve středu večer vyhráli na ledě Nymburku 4:2, celou sérii ovládli 3:0 na zápasy a zahrají si semifinále. Na příštího soka si však musejí počkat minimálně do dnešního večera, neboť zbývající série zatím nejsou rozhodnuty.

Zápasy proti Středočechům však nebyly vůbec jednoduché, a to je třeba otevřeně přiznat. Jihočeši ale měli oproti protivníkovi jednu podstatnou devízu – více zkušenějších hráčů, kteří se nebojí v rozhodujících momentech vzít zodpovědnost na sebe, což zřejmě rozhodlo.

Středeční souboj začali aktivněji hokejisté Nymburka, což bylo vzhledem k jejich kritické situaci pochopitelné.
„Chtěli to zkusit, nic jiného jim nezbývalo. Gólman Kubeš řadu šancí pochytal, pak jsme sice inkasovali, ale na nohy nás postavila krásná vyrovnávací trefa po akci zkušených matadorů Kupce s Kocarem,“ poznamenal trenér Vajgaru Václav Kmoníček.

Od druhé třetiny už však otěže třímal hostující celek a po zásluze se dostal do vedení zásluhou obrozeného střelce Milotinského. Několik dalších možností sice Jihočeši zahodili, ale s přibývajícími minutami přesto začínalo být jasné, že se blíží definitivní rozuzlení této série. Zvlášť, když v 46. minutě obránce Heršálek v přesilovce zvýšil na 3:1.

„To už jsme měli zápas plně pod kontrolou a čtyři minuty před koncem Kupec přidal ještě pojistku. Na našem zaslouženém vítězství už nemohla nic změnit ani korekce domácích v samotném závěru,“ popisuje kouč.

Podle něho byl klíčem k úspěchu v celé sérii už úvodní duel na nymburském stadionu, který Jihočeši vyhráli 2:1 až po samostatných nájezdech.
„Byl to podle mě nejtěžší a nejvyrovnanější zápas, v němž o našem vítězství rozhodlo spíše štěstí. Ve druhém, který jsme vyhráli 3:2, hosté kousali hlavně v první třetině, pak jsme je přehráli. Třetí zápas byl podle mého soudu relativně nejsnazší,“ dodal.

Semifinále II. ligy začíná úvodním střetnutím v úterý 28. února.

NYMBURK – J. HRADEC 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 12. Eis (Vlach). 58. Martinec – 15. Kupec (Kocar), 38. Milotinský (Skokan, Kocar), 46. Heršálek (Milotinský, Voříšek), 56. Kupec (Kocar, Procházka).
Rozhodčí: Jebavý – Prokop, Špringl.
Vyloučení: 5:7, navíc Kubeš (JH) 10 min. OT. Využití: 1:2.
Poměr střel: 33:33. Diváci: 300.
Konečný stav série: 0:3.
Vajgar: Kubeš – Heršálek, D. Mazanec, Procházka, Chmel, Tupý, Semrád – Voříšek, Milotinský, Markulinec (od. 21. Skokan) – Kocar, Kupec, M. Dvořák – J. Mazanec, Záhora, Měrka.
Další výsledky čtvrtfinále:
Hodonín – Břeclav 3:5 (2:1 na zápasy), Technika Brno – Žďár nad Sázavou 6:3 (2:1), Trutnov – Kolín 2:1 (2:1).