Hokejisté Vajgaru měli ve středu zahájit druholigovou sezonu na ledě Tábora. K jihočeskému derby však neodcestují a nenastoupí ani v sobotu doma ve 2. kole proti Havlíčkovu Brodu.

Na webových stránkách hradeckého klubu se totiž v pondělí v podvečer objevilo následující prohlášení:
„Vzhledem k momentální provozně-ekonomické situaci klubu sdělujeme, že mužstvo KLH Vajgar Jindřichův Hradec nenastoupí k prvnímu ani druhému kolu soutěže 2. liga ČR ročníku 2016/2017 (v Táboře a doma s Havlíčkovým Brodem). Zároveň předpokládáme zahájení soutěže třetím kolem na ledě Nymburka (24. září). O aktuálním vývoji situace budeme naše příznivce průběžně informovat."

O co se konkrétně jedná? Podle dostupných informací nejde o nedostatek hráčů, ani akutní finanční potíže, oficiální důvody však nejsou k dispozici.

Konkrétní nechtěl být ani technický manažer klubu František Dvořák.
„Důvodem jsou specifické problémy uvnitř organizace. Na hokejový svaz jsme v souladu s řády a stanovami včas nahlásili, že k úvodním dvěma utkáním nenastoupíme. Situaci intenzivně řešíme a pevně věřím, že dojde k jejímu vyřešení a ve 3. kole 24. září v Nymburku sezonu zahájíme. Nezlobte se, ale z titulu své funkce se k tomu více vyjadřovat nemohu," uvedl František Dvořák.

Informaci ohledně zrušení úvodních dvou duelů Vajgaru potvrdil i pracovník Českého svazu ledního hokeje Vladimír Schiefner, který má II. ligu na starosti.
„Pokud by však klub nenastoupil ani v dalších utkáních, má sportovně technická komise možnost jej vyloučit ze soutěže," poznamenal Vladimír Schiefner.

Jediným, kdo je oprávněný za klub jednat, je statutární zástupce a předseda představenstva KLH Vajgar, a. s., Štěpán Poláš. Tomu jsme elektronicky zaslali dotazy, které by měly napomoci k osvětlení celé záležitosti, v níž se tradiční jihočeský klub ocitl. Odpovědi jsme však zatím neobdrželi.