Dramatické střetnutí začali lépe borci Vajgaru, které poslal v 11. minutě do vedení Milotinský. Domácí však těsně před první přestávkou vyrovnali a ve 29. minutě se dostali poprvé a naposledy do vedení.

Ve zbytku prostřední části už totiž úřadovali Jihočeši, kteří třemi trefami v řadě získali důležitý dvougólový náskok – 2:4. Benešovští Vodní Lvi ovšem zbraně nesložili a hned na začátku třetí třetiny se jim povedlo snížit.

V 53. minutě dokonce srovnali skóre, ale když už aktéři vyrovnané bitvy pomalu začínali pomýšlet na prodloužení, vypálil v 58. minutě Stejskal a jeho střela se od tyčky odrazila za brankovou čáru. Středočechům už nepomohlo ani závěrečné power play…


„Po většinu zápasu jsme byli lepší, ale do skóre jsme to plně nedokázali promítnout. Situaci jsme si zbytečně zkomplikovali ve třetí třetině, kdy jsme Benešovu dovolili vyrovnat, ale kýžený vítězný gól se nám naštěstí v samotném závěru podařilo vsítit. Skvrnou po skončení utkání byl atak domácího Kouby na hlavního rozhodčího, který jej sekl hokejkou do ruky,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Funkcionář jindřichohradeckého klubu si před dnešním soubojem přeje, aby do ochozů stadionu našlo cestu co nejvíce příznivců a vytvořili patřičnou atmosféru.


„Po delší době máme na dosah velký úspěch, takže věřím, že diváci přijdou své borce podpořit. Budeme je potřebovat, neboť dobře víme, že poslední krok bývá nejtěžší. Přestože jsme v průběhu sezony ani jeden ze šesti zápasů s Benešovem neprohráli, je třeba zdůraznit, že to byly většinou vyrovnané souboje, které pokaždé skončily naší výhrou o jediný gól. Hráči proto musí k utkání přistoupit s maximální koncentrací,“ zdůraznil Dvořák.

Návštěva akcionáře z Finska

Úspěch hokejistů Vajgaru nezůstal bez povšimnutí ani daleko za hranicemi naší republiky.
Třetímu finálovému duelu na jindřichohradeckém stadionu totiž bude osobně přihlížet i Juha Junno, generální manažer partnerského Kärpätu Oulu, jednoho z nejlepších finských velkoklubů, který je současně minoritním akcionářem KLH Vajgar.
Zástupce Kärpätuvhodí čestné buly a zároveň bude jednat s představiteli jindřichohradeckého klubu o další spolupráci.

BENEŠOV – J. HRADEC 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Branky: 19. Drda (Strnad, Kouba), 29. Vacek (Ondra), 41. Zeman (Drda), 53. Zeman (Jonáš) – 11. Milotinský (Skokan), 30. Skokan (Hofmeister, Milotinský), 34. Voříšek (Procházka, Heršálek), 36. Kupec (Mar. Dvořák, Procházka), 58. Stejskal (Kupec).
Rozhodčí: Pražák – Hák, Zíka.
Vyloučení: 4:7, navíc Kouba (Ben.) trest ve hře. Poměr střel: 36:30. Diváci: 571.
Vajgar: Kubeš – D. Mazanec, Tupý, Procházka, Zíb, Mich. Dvořák, Heršálek, od 41. Chmel – Hofmeister, Milotinský, Skokan – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Matušík, Mařík, Voříšek – od 50. Stejskal.
Stav série: 0:2 (2:3 SN, 4:5)
Další program finálové série:
3. utkání: J. Hradec – Benešov (čtvrtek 18)
případné 4. utkání: Benešov – J. Hradec (sobota 17)
případné 5. utkání: J. Hradec – Benešov (pondělí 18)