A karty jsou jasně vyložené. Pokud chce Vajgar začínat play off před vlastním publikem, musí bezpodmínečně vyhrát. Zároveň by se hráči měli pokusit napravit pošramocenou reputaci po debaklu v Klášterci (3:8).

„Naše výhra není jen povinností, ale s výhledem na vyřazovací část přímo nezvratnou nutností! Nic na tom nemění ani skutečnost, že se zřejmě budeme muset obejít bez Skokana, který má poraněná třísla, i Cmunta, jenž si ze své letošní premiéry přivezl ošklivě nastřelený kotník. Kvůli studijním povinnostem pak nemůžeme počítat ani s dalším útočníkem Mužíkem z Chomutova,“ vylíčil ztráty výkonný ředitel klubu František Dvořák.

Sestava se tedy oproti té z předchozího duelu v Klášterci příliš lišit nebude, zlepšit by se však měly minimálně bojovnost a nasazení hráčů.
Šek pro Bobelovku

Dnešnímu utkání budou přihlížet i klienti jindřichohradeckého sociálního centra Bobelovka. Tomuto zařízení se vedení Vajgaru rozhodlo věnovat částku 5000 korun ze vstupného. A fanoušky zároveň oslovilo s výzvou, zda dokáží tuto sumu překonat a v průběhu střetnutí s Kolínem do připravených kasiček nashromáždit pro Bobelovku ještě vyšší částku.