Vajgar totiž venku z 15 možných bodů vybojoval plných 11 a vadou na kráse je pouze předvánoční debakl 3:11 na hřišti vedoucího Písku.

„Když vezmu v úvahu, že jsme v této sérii čtyřikrát zvítězili, musíme být spokojeni. Nepovedl se nám pouze duel v Písku, ale znovu opakuji, že konečné skóre dění na hrací ploše plně neodpovídalo,“ konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Jihočeši naposledy v sobotu uspěli na pražské Kobře, kde bitvu bohatou na góly rozhodli trefou těsně před koncem prodloužení – 7:6.
Ačkoliv hráči na ledě neoblíbeného soupeře vybojovali dva body, k jejich výkonu měl tentokrát klubový šéf výhrady.

„Dva body jsou určitě milé, ale plně spokojeni nejsme. Kobru jsme totiž výrazně přestříleli a poměr střel 42:26 měl vyústit v naše tříbodové vítězství už v základní hrací době. Je však také pravdou, že malé kluziště nám dlouhodobě nesvědčí, takže i zmiňovaný zisk je cenný. Mužstvo navíc ukázalo, že dokáže bojovat až do samého konce,“ vyzdvihl morálku týmu.

Poslední úspěšné výsledky se příznivě odrazily také do postavení jindřichohradeckých hokejistů v tabulce, v níž dokázali přeskočit Benešov a aktuálně jim patří druhá příčka hned za suverénním Pískem. Společně s pětitýdenní zápasovou absencí na domácím ledě by to měla být velká výzva pro příznivce Vajgaru, aby v co nejhojnějším počtu dorazili na středeční souboj s šestým Kolínem (18 hodin).

„Konečně si zase zahrajeme doma a věřím, že poměrně dlouhý hokejový půst vyprovokuje diváky k početné návštěvě. Hráči by si to za poslední výsledky určitě zasloužili,“ přeje si Dvořák.

A mohl by to být zajímavý souboj. Kolínští Kozlové se totiž v poslední době výsledkově zvedli, když doma porazili Kobru i silný Pelhřimov. Do sestavy se jim vrátili někteří hráči, třeba střelec Kubišta, a na jejich výkonech je to hned pořádně znát.

Zato Vajgar se momentálně musí vypořádat především s absencemi prvoligových táborských pendlů.

„Vzhledem k tomu, že Tábor postrádá některé klíčové hráče, je nucen využívat i hokejisty, kteří jsou u nás na hostování či střídavý start, což je nepříjemné. Z obránců jsme od počátku roku nemohli využít ani jednoho z dvojice Kanov, Zíb a duo forvardů Matušík, Voříšek je k dispozici pouze výjimečně,“ vysvětlil Dvořák.

Ani to ovšem Vajgar neodradí od úmyslu ve středečním střetnutí uspět a připsat si další body. „Věřím, že se nám podaří mužstvo složit tak, abychom zápas s Kolínem zvládli a svým příznivcům se představili v tom nejlepším světle,“ dodal.

VAJGAR J. HRADEC
Kubeš – Tupý, Vinogradov, Chmel, Klíma, Fiedler, Ištvánik, od 30. Zich – Hájek, Matušík, Skokan – Šulčík, Kupec, Dvořák – Mazanec, Bula, Novák.