I přes tuto porážku však mají jindřichohradečtí hokejisté jistotu postupu do osmifinále vyřazovací fáze, protože Klášterec nad Ohří, který má stejně bodů, už do bojů v základní části nezasáhne a Jihočeši s ním mají lepší bilanci vzájemných zápasů (6:2 a 5:3).

V závěrečném kole, v němž Vajgar už ve středu na svém ledě přivítá v tabulce devátý Nymburk (18 hodin), tak půjde pouze o konečné umístění, které mu přisoudí soupeře pro play off.

První útočný výpad Kobry znamenal její vedení, když se ve 45. vteřině prosadil Michal Slanina v přečíslení dvou na jednoho. Chvíli poté mohlo být vyrovnáno, ale Michal Milotinský brejk zakončil jen střelou do tyčky domácí klece, v níž stál v první třetině Pavel Bílek.

Za chvíli jeli hosté na domácí branku ve dvou, avšak ani tato situace nevedla k vyrovnání. Pak se do samostatného nájezdu dostal bek Petr Zich, avšak brankovou konstrukci minul.

Hosté si se střeleckou muškou netykali, naopak favorit co vystřelil, to skončilo za zády gólmana Vajgaru Tomáše Kubeše. Kobra brankami Jiřího Kally a Martina Kocmana z přesilovky rychle zvýšila už na 3:0 ve svůj prospěch. Následně jel Milotinský na Bílka znovu sám, tentokrát se šance zalekl natolik, že sotva zakončil.

Trest přišel vzápětí. Během 56 vteřin Pražané, kteří touží po postupu do I. ligy, kde by měli plnit roli farmy extraligové Sparty, vytáhli stav až na pětibrankový rozdíl. Teprve 65 sekund před vypršením úvodní části se Milotinský zapsal do střelecké listiny, kdy využil svůj třetí brejk.

Po první třetině bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, takže si zbytek zápasu chtěli hráči užít. Příliš se nebránilo a Kobra šetřila síly, oba týmy měly dost vyloučených, málo času se hrálo v standardním počtu. Šance se rýsovaly hlavně na domácí straně, blízko své druhé trefě byl Filip Švaříček, ale jen rozezvučel Kubešovu horní tyč. V polovině utkání domácí celek přeci jen dovršil půltucet, když se kotouč po několika odrazech ocitl před Dominikem Novákem, jenž nezaváhal.

Třetí dějství bylo v mnohém podobné předchozímu, rozhodčí v něm nadělili 22 trestných minut. Například faul pražského Miloslava Cafourka, po kterém zůstal na ledě ležet Tomáš Kohút, byl hloupý. Vajgar se snažil až do konce, za což byli odměněni Milotinský a Jiří Bárta, kteří překonali náhradního gólmana Pavla Krcha a alespoň zkorigovali výši porážky.

„Kobra nás vyškolila v produktivitě. My jsme v první třetině spálili hromadu šancí. Po gólu volaly hlavně možnosti Michala Milotinského a Luboše Voříška. Otovi Lazorišákovi zase puk přeskočil hokejku v jasné tutovce," uvedl vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

KOBRA PRAHA – J. HRADEC 7:3 (5:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Slanina (D. Novák), 12. Kalla (Půlpán, Malý), 15. Kocman (Jakeš, Paris), 18. Švaříček (Antončík), 19. Borovanský ( D. Novák), 30. D. Novák (Slanina, Evan), 53. Jakeš (R. Verbík, Šteiner) – 19. Milotinský (Bárta), 52. Milotinský (Bárta), 58. Bárta (Zich).
Rozhodčí: Sýkora – Černý, Doležal. Diváci: 113.
Vyloučení: 8:9, navíc Cafourek (Kobra) 10 min. OT. Využití: 1:0. Poměr střel: 38:22.
Vajgar: Kubeš – Zich, Tržil, Novák, Dvořák, Jon, Šanda – Mazanec, Šperger, Lazorišák – Jasanský, Voříšek, Milotinský – Šafář, Bárta, Kundrát – Kohút, Košťál.

Autor: Roman Pišný